Nemokamą maitinimą gauna vis daugiau pakaunės mokinių | KaunoDiena.lt

NEMOKAMĄ MAITINIMĄ GAUNA VIS DAUGIAU PAKAUNĖS MOKINIŲ

  • 7

Kauno rajono mokyklose sparčiai didėja nemokamai maitinamų mokinių skaičius. Jeigu pernai nemokamai buvo maitinami beveik 3 tūkst. vaikų, tai šįmet beveik 1 tūkst. daugiau. Tai sudaro 35 proc. visų pakaunės mokinių.

Net 2 964 mokiniai nemokamus pietus gauna nevertinant šeimos pajamų, t.y. dalyvauja visuotiniame maitinime.

„Prie spartaus mokinių, gaunančių nemokamą maitinimą, skaičiaus didėjimo prisidėjo ir pabėgėlių iš Ukrainos vaikų nemokamas maitinimas Kauno rajono mokyklose. Šiuo metu mokyklose nemokamą maitinimą gauna 284 ukrainiečiai: 229 bendrojo ugdymo mokyklose ir 55 ikimokyklinio ugdymo mokyklose“, – akcentavo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydra Narbutienė.

Prie spartaus mokinių, gaunančių nemokamą maitinimą, skaičiaus didėjimo prisidėjo ir pabėgėlių iš Ukrainos vaikų nemokamas maitinimas Kauno rajono mokyklose.

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukiama ekstremalioji padėtis, todėl Kauno rajono mokyklų valgyklos mokinių maitinimą vėl pradės organizuoti įprastu būdu. Maisto daviniai į namus bus formuojami tik atskirais išimtiniais atvejais (paliekant sprendimo teisę mokykloms). Derinant su Kauno valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, pakaunės mokyklose planuojama vėl atnaujinti mokinių aptarnavimą švediško stalo principu, atnaujinti kontaktinius virėjų mokymus KTU Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centre, projekto „Sveikatiada“ ir kitų sveiką mitybą skatinančių projektų, pristabdytų dėl COVID-19 pandemijos, veiklą.

Kultūros, švietimo ir sporto skyrius jau ruošiasi artėjančiai vasarai. Bendrojo ugdymo mokyklose vyks įvairios vasaros poilsio stovyklos, tad planuojama, kad jų metu reikės nemokamą maitinimą skirti 300 mokinių. Į vasaros poilsio stovyklų veiklą ketinama įtraukti ir pabėgėlių iš Ukrainos vaikus.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

aha

visiems turėtų skirti maitinimą. Kad pajamos pas tėvus pakankamos, dar ne faktas kad vaikams gamina, daug kas tingi ir numeta pusfabrikačius. Neseniai svečiavosi giminaičiai su mažu vaiku. Tėvai negamina užsako ar perka ruošinius, nes nėra kada... Pamatytumėte kaip vaikas valgė burokėlių sriubą ir netikrą zuikį. Turėtų mokykloje ugdyti rinktis sveiką maistą, skatinti gaminti namie, nes išsineštukų kultūrą, įmes mus ten, kur jau daug kas sėdi- nutukimo epidemijoje.

Jonas

Pirmiausia turėtų būti maisto kontrolė kuri tirtų , kontroliuotų maisto kokybę.

Anonimas

Jei pensijos butu po 1000euru kaip visoj europoj,nereiketu maitint tu vaikuciu,seneliai jiems padetu,o gailet kasnio tiems kuriu tevai negali sau nei batu nusipirkt tikrai lietuviska
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS