Norint padėti mamai notaro nebereikės | KaunoDiena.lt

NORINT PADĖTI MAMAI NOTARO NEBEREIKĖS

Redakcija sulaukė kaunietės laiško, kuriame aprašė dviprasmišką situaciją. Vienoje laidoje apie elektros tiekėjo pasirinkimą viceministrė Inga Žilienė dar rugsėjo pradžioje teigė, kad sudaryti elektros tiekimo sutarčiai kito žmogaus vardu pakanka paprasto įgaliojimo. 

Įgaliojimas surašytas, mamos pasirašytas, tačiau sutarties su „Ignitis“ sudaryti tuomet nepavyko. Nėra notaro parašo – nėra sutarties. Moteris teiravosi, kokia išties galioja tvarka?

Notaro patvirtinimas padeda išvengti piktnaudžiavimo, sukčiavimo atvejų, tačiau kartu tai žmonių apsunkinimas, laiko gaišatis, papildomos finansinės išlaidos.

Jei notaras vis tik reikalingas šiuo atveju, kodėl viceministrė klaidino klausytojus?

Paaiškėjo, kad neklaidino, kad tokia tvarka tuomet, kai į bendrovę vyko kaunietė, jau galiojo, tačiau ne visur dar buvo jai pasiruošta.

„Pagal neseniai įsigaliojusius teisės aktus sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį gyventojas gali turėdamas paprastą rašytinį įgaliojimą“, – portalui kaunodiena.lt komentavo „Ignitis grupės“ Komunikacijos tarnybos Ryšių su visuomene projektų vadovas Lukas Zadarackas.

Situacija dar neišsisprendė, sutartis dar nepasirašyta. Kaip gerai, kad pranešėte!

Kaunietei kreipusis su nenotariniu įgaliojimu, „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai „aktyviai ruošėsi tokios galimybės įdiegimui“. Todėl notaro patvirtinimo buvo prašoma remiantis Civiliniame kodekse įtvirtinta bendra taisykle, kad fizinio asmens įgaliojimas turi būti patvirtintas notaro, aiškino L. Zadarackas.

Pakartotinai portalui kauno.dirna.lt užklausus dėl pasikeitusios tvarkos įgyvendinimo, L. Zadarackas informavo, kad nuo rugsėjo 10 d. visuose „Ignitis“ klientų aptarnavimo centruose sutartį sudaryti galima ir su nenotariniu įgaliojimu.

Būtent tą dieną moteris raštu pakartotinai, kaip pasakojo, kreipėsi į „Ignitį“, tačiau jokių žinių iki trečiadienio vakaro nesulaukė. „Situacija dar neišsisprendė, sutartis dar nepasirašyta. Kaip gerai, kad pranešėte!“ – dėkojo skaitytoja.

L. Zadarackas teigė, kad atvejai, kuomet sutarčių sudaryti atvyksta įgaliotas asmuo, nėra dažni.

„Mūsų klientų aptarnavimo specialistas privalo patikrinti turimą įgaliojimą, ar pagal jį galima sudaryti elektros tiekimo sutartį“, – pridūrė atstovas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Džiaukitės konservų ir lesbybių valdžia

Žmonės atsibuskite,- nereikia sudarinėti jokių sutarčių, nes jų kaina 18,9 cento už kWh, o dabar galioja valstybinė 15,1 cento, jei nesudarysite sutarties bus vykdomas garantinis tiekimas pridėjus 25procentus, tai yra 3,8 centus reiškia bendra kaina bus ta pati 18,9 cento už kWh. Ir tai tik tiems kurie suvartoja daugiau nei 1000kWh per metus. Va tikras bardakas bus kitamet prieš naujus kai prievartaus "pasirinkti tiekėją" visus gyventojus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS