Pasisakė apie tualetus, skirtus žmonėms be galimybių paso: išvis neįleisčiau – tegul krauna į kelnes | KaunoDiena.lt

PASISAKĖ APIE TUALETUS, SKIRTUS ŽMONĖMS BE GALIMYBIŲ PASO: IŠVIS NEĮLEISČIAU – TEGUL KRAUNA Į KELNES

  • 22

Restorane „Birštono seklytėlė“ Garrio užfiksuotas vaizdas viešojoje erdvėje sukėlė diskusijų audrą. Maitinimo įstaigoje apsilankęs vyras ant tualeto durų išvydo du užrašus: „WC skirtas lankytojams be galimybių pasų“ ir „WC skirtas lankytojams su galimybių pasais“. 

Po šios publikacijos internautai socialiniame tinkle išsakė savo poziciją – vieni piktinosi žmonių segregavimu, kiti palaikė tokį maitinimo įstaigos sprendimą. Buvo ir tokių, kurie piktinosi ne restorano pozicija, o valdžia.

„Baigia visai nukvailėti žmonės. Jau rimtai pikta darosi, kad mūsų lietuviai kaip avių banda paklūsta bet kokiam Šimonytės pirstelėjimui“, – piktinosi Regina.

„Prie ko čia ta „Seklytėlė“, kaltinkit valdžią, kad priėmė tokius sprendimus, atrodo, kad vaikinas labai nustebo apie esamą padėtį. Jeigu žmonės yra suskirstomi į dvi grupes, tai kodėl čia stebėtis, kad yra suskirstyti ir tualetai?“ – klausė Brigita.

Jau rimtai pikta darosi, kad mūsų lietuviai kaip avių banda paklūsta bet kokiam Šimonytės pirstelėjimui.

„Durni nurodymai, tai ant durniaus ir vykdymas. Vis tiek čia nesąmonė“, – tikino skaitytojas.

Atsirado ir tokių internautų, kurie gyrė maitinimo įstaigos sprendimą, tačiau svarstė, ar jis iš tiesų bus naudingas. „Sprendimas logiškas – netrukdys ir nesipyks skirtingų pažiūrų piliečiai – ar praktikoje pasiteisins? Pamatysim“, – situaciją komentavo internautas.

O štai kiti žmonės maitinimo įstaigos sprendimo atskirti tualetus tvirtino nesuprantantys.

„Absurdo teatras!“ – tarstelėjo Aurelija.

„Be galimybių paso tūlikas turi būti mokamas ir su PVM. Durnėti iki pabaigos“, – rašė internautė Nikolė.

„O fekalijų nenorite atskirti, kieno su galimybių pasu, o kieno be?“ – klausė Diana.

„Giliai dzin... Svarbu į kelnes neprivaryti esant reikalui“, – rašė kitas internautas.

„O tai numirti be to galimybių paso bus galima?“ – klausė Ingrida.

O fekalijų nenorite atskirti, kieno su galimybių pasu, o kieno be?

„As tai be paso išvis neįleisčiau. Tegu krauna i kelnes. Tai jų „laisve“, – rašė skaitytojas.

„Na, cirkas, taip tik Lietuvoje gali būti, na, kas pasakykit stovės prie to šikininko ir tikrins tuos galimybių pasus, juokinga!“ – savo poziciją išsakė Rimas.

Kaip portale rašyta anksčiau, vaizdą užfiksavęs Garry'is žurnalistams teigė, kad ant tualetų durų pamatyti užrašai jo nepapiktino, tačiau situacija atrodė gerokai tragikomiška. „Čia nėra ko piktintis. Čia yra juokas pro ašaras. Tai tiesiog absurdiškas dalykas. Ko piktintis? Nebuvo tiek žmonių, kad būtų eilė prie tualeto. Aš manau, jeigu būtų eilė, tai niekas nereaguotų į tą užrašą. Bet tiesiog kai aš feisbuke įkėliau, buvo, kurie komentavo, kad kažkada buvo „V“ ir „M“ (vyrai ir moterys, – aut. past.), dabar tapo „paskiepyti“ ir „nepaskiepyti“. Kiti išvis pradėjo šaipytis, kad dasigyvenome. Daug tokių komentarų“, – situaciją komentavo vyras.

Paklaustas, kaip vertina minėtą maitinimo įstaigos sprendimą, pašnekovas sakė: „Iš kurios pusės pažiūrėjus. Jeigu iš adekvataus žmogaus pusės, tai kaip galima vertinti, kai ta pati patalpa, yra dvi durys ir parašyta: jums galima, o kitiems negalima? Tai kaip galima blaiviomis akimis tai vertinti? Jeigu tai būtų atskiras įėjimas iš gatvės, nes jie kaip sako, ten yra vasaros terasa. Tas įėjimas, tas tualetas skirtas žmonėms, kurie valgo lauke. Bet įėjimas į tualetą yra bendras, kaip aš suprantu“.

O štai restoranas „Birštono seklytėlė“ portalo žurnalistams teigė, kad sprendimas skirstyti tualetus į turintiems ir neturintiems galimybių paso, priimtas remiantis konkrečiais argumentais.

O tai numirti be to galimybių paso bus galima?

„Pradžiai tai turėjo būti griežtai reikalavimu, tačiau reikalavimą atšaukė, o mes vis tiek palikome naudojimuisi atskirus. Kadangi turime du tualetus ir turime galimybę juos suskirstyti, taip ir padarėme. Mūsų lokacija yra gana bloga būtent šiuo klausimu, kadangi pasinaudoti tualetu iki mūsų atkeliauja ne tik mūsų restorano ar lauko terasos svečiai, bet ir asmenys, atvykstantys į šalia esantį apžvalgos bokštą. O restorano svečiai į tualetų skirstymą reaguoja visiškai normaliai, nesame girdėję jokių replikų dėl to. Labai gaila, kad pagal dabartinius Vyriausybės reikalavimus ir esamą padėtį išvis tenka „skirstyti“ žmones, kurie gali užeiti į restorano vidų, o kuriems galima prisėsti tik lauko terasoje. Turintys galimybių pasus asmenys būna netgi patenkinti, kad ne tik patenka į restorano vidų, bet ir naudojasi laikinai jiems skirtomis kitomis „privilegijomis“, – situaciją komentavo maitinimo įstaigos atstovai.

Rašyti komentarą
Komentarai (22)

Alius

Bus kaip rusų laikais į krūmus,grįšime atgal

Vargas

Dėl proto.

kuo ne fasizmas?

Tualetai su GP ir tiems, kurie be GP. Normalu? Jeigu normalu, tai galima uzrasyti ant baro duru "Tik baltiesiems", arba "LGBT lankytis draudziama". O ka? Jeigu yra precedentas uz kuri niekas nebaudzia?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS