Pasitikime: scenoje – Bakterija ir Muilas Džiaziukas! | KaunoDiena.lt

PASITIKIME: SCENOJE – BAKTERIJA IR MUILAS DŽIAZIUKAS!

  • 1

Pavasarį koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ pasitinka nauja premjera – muzikiniu spektakliu šeimoms ir vaikams apie atraktyvius Bakterijos ir Muilo Džiaziuko nuotykius.

Nepaprasta, ypatinga, neabejotinai kerinti  muzikinė kelionė kviečia mažuosius žiūrovus bei jų tėvelius. „Bakterija ir  Muilas Džiaziukas“ – istorija, nuotykis, pasaka, spektaklis arba tiesiog – džiazuojantis žaidimas, į kurį įsijungė  jaunatviška Šiuolaikinės intelektualiosios klounados teatro komanda ir jos režisierius Žilvinas Beniušis, dūkstantys ir kiekvieną kartą kitaip improvizuojantys aktoriai: Severina Špakovska ir Šarūnas Gedvilas, kostiumų dailininkė Daiva Urbonavičiūtė bei scenografijos autorius Vitalijus Strigunkovas. Trumpą istoriją, kurios tikrai dar nesate girdėję, užrašė Virgilijus Veršulis, o toliau ją kūrybiškai išplėtojo ir papildė režisierius.

Pasakodamas apie būsimą premjerą režisierius sukelia dar didesnį smalsumą bei intrigą: „Įstabių melodijų ir ritmų fone susijungs džiazas ir klounada. Tai – visiškai nauja jungtis, kuria siekiame betarpiško bendravimo su orkestro muzikantais, žiūrovais. Norime istoriją papasakoti lengvai, įtraukiai, be pamokymų ar moralo. O kad rasime bendrų sąlyčio taškų su Kauno bigbendu –buvo aišku jau po pirmojo susitikimo, nes tiek klounadą, tiek džiazą jungia žaidimo elementai ir nuolatinė improvizacija. Tuo esame labai panašūs“.

Nuotaikingos istorijos herojus Muilas Džiaziukas – protingas, švarus, dainuoja, šoka, o svarbiausia – gyvena nuotaikingu džiazo ritmu! O štai Bakterija – kitokia. Betgi pasaulis būtų vienspalvis ir galbūt – neįdomus, jei būtume visi vienodi. Ir greičiausiai nebūtų šios istorijos – džiazo ir teatro susidūrimo, jei aplink Bakteriją ir Muilą Džiaziuką nešokinėtų kibirkštys. Ir kibirkštys šokinės, lakstys, suksis pagal populiarias Duke Ellingtono, Louis Armstrongo bei kitas kompozicijas. O smagiausia jų – prieš 100 metų (1923 m.) kompozitoriaus ir pianisto Jameso P. Johnsono sukurta melodija „The Charleston“, kurią kompozitorius pavadino Čarlstono (Pietų Karolina) uostamiesčio vardu. Ji buvo įtraukta į Brodvėjaus šou „Runnin 'Wild“ (liet. laukinis bėgimas) ir netrukus tapo populiariausia šimtmečio daina,  o šiandien – viena svarbiausių lindy hop šokių kultūroje ir mūsų Bakterijos bei Muilo Džiaziuko istorijoje. Todėl gali kilti visai suprantamas noras spektaklio metu dainuoti ir šokti... Bet geriau vieną kartą išgirsti – pamatyti nei daug kartų apie tai kalbėti, juolab, kad tai ne pirmas kartas, kai Kauno bigbendas draugauja su teatru ir kviečia į netikėtus susitikimus. Prieš keturis metus kompozitoriaus, tromboninko ir šio orkestro vyr. dirigento Jievaro Jasinskio bei režisieriaus, aktoriaus Andriaus Žiurausko dėka gimusi smagi muzikinė kelionė „Džiazolendas“ tęsiasi iki šiol, o nauja stotelė – džiazuojantis nuotykis mažiesiems ir visai šeimai.

Balandžio mėnesį spektaklio „Bakterija ir  Muilas Džiaziukas“ premjeros vyks: balandžio 3 d. – Kauno valstybinėje filharmonijoje, balandžio 24 d. – Vilniaus Trimito salėje.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

turbut

gerai uzuostes buvo autorius bekurdamas,,sedevra,,

SUSIJUSIOS NAUJIENOS