Savivaldos rinkimų naktį – ekspertų analizė ir diskusijos | KaunoDiena.lt

SAVIVALDOS RINKIMŲ NAKTĮ – EKSPERTŲ ANALIZĖ IR DISKUSIJOS

  • 2

Kovo 3 d., sekmadienį, Lietuvos savivaldos rinkimų naktį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Vilniaus politikos analizės instituto (VPAI) ekspertai kviečia sekti ir analizuoti rezultatus kartu – stebint tiesioginę transliaciją internetu.

Transliacijos metu ekspertai skirtingais pjūviais aptars Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimų kampanijas ir karščiausius balsavimo duomenis, ateinančius iš Vyriausiosios rinkimų komisijos. Politologai taip pat prognozuos galimus ateities scenarijus – tiek kovose dėl mero postų, tiek savivaldybių tarybų formavime.

„Sekmadienio rinkimų naktis bus puiki proga kartu su Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus politikos analizės instituto ekspertais skirtingais pjūviais aptarti tai, kas buvo, yra ir bus“, – sako organizatoriai.

Pasak VPAI direktorės Virginijos Būdienės, savivaldybės yra arčiausiai žmonių, o jų rinkimai yra ne mažiau svarbūs nei nacionaliniai ar prezidento. Viešojoje erdvėje dabar didžiausias dėmesys skiriamas prezidento rinkimams, kurie primena nacionalinį spektaklį – pretendentai varžosi viliodami rinkėjus pažadais, kurie neturi nieko bendra su Prezidento funkcijomis. Tuo tarpu savivaldybių rinkimai yra lyg teatro užkulisiai – pigesni, ne tokie įmantrūs. Tačiau taip neturėtų būti, nes nuo to, kas ir kaip valdo savivaldybes, kiek regionas gyvybingas, priklauso, kaip gyventojai apskritai vertina ir gyvenimą Lietuvoje, kiek jų emigruoja.

„Šie rinkimai įdomūs, nes juose dėl vietos savivaldoje kovoja ne tik partijos, bet ir rinkiminiai komitetai, kuriais, kaip rodo VPAI apklausos, žmonės tiki – ypač neturintys aiškių ideologinių preferencijų. Kai kuriose savivaldybėse labai reikia kartų kaitos, naujų lyderių, protingai tarnaujančių rinkėjų gerovei ir galinčių būti sėkmingais savivaldybių, regionų advokatais, kaip lygūs tarp lygių dalyvauti valstybės valdyme, tik kitame lygmenyje. Gana savivaldybių politikams būti prašančiojo pozicijoje. Todėl savivaldos rinkimai labai svarbūs – dėl visos Lietuvos gerovės ir sėkmės“, – paaiškina VPAI direktorė.

Diskusijoje taip pat dalyvausiantis politologas, VDU profesorius Šarūnas Liekis teigia, kad ateinantys savivaldos rinkimai gali atnešti itin kardinalių pokyčių – galimai ir todėl, jog juose šįkart dalyvauja trečdaliu daugiau visuomeninių komitetų nei praėjusiais metais.

„Rinkimai dar radikaliau perbraižys vietinės savivaldos politinį žemėlapį Lietuvoje. Šie pasikeitimai žymės naują politinę realybę, kuri jau yra aplinkinėse šalyse: Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje. Komitetai vyrauja daugelio kaimyninių šalių savivaldoje jau ne vienerius metus. Po rinkimų tikėtinas tradicinės galios piramidžių išardymas atvers naujas galimybes demokratijos plėtrai Lietuvoje“, – komentuoja prof. Š. Liekis.

Rinkimus analizuos VDU ir VPAI ekspertai – prof. dr. Egidijus Aleksandravičius, Virginija Būdienė, Algis Davidavičius, doc. dr. Asta Gaigalienė, prof. dr. Artūras Grebliauskas, doc. dr. Jūratė Imbrasaitė, prof. dr. Mindaugas Jurkynas, prof. dr. Algis Krupavičius, prof. dr. Antanas Kulakauskas, doc. dr. Visvaldas Legkauskas, prof. dr. Šarūnas Liekis, dr. Viktorija Starkauskienė, dr. Gintaras Šumskas, doc. Rytis Zemkauskas, Vigilija Žiūraitė ir kiti.

Diskusijos moderatoriai – VPAI medijų programos vadovas Donatas Puslys ir VDU Politologijos katedros lektorius Mindaugas Norkevičius.

 

GALERIJA

  • Algis Krupavičius
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

Miegot reikia naktimis o ne politika užsiiminėt.

...

Jau įdomiau būtų gyvai stebėt kaip STT 'konservus' su teisėjais sodina (krabienos nepamiršdama).

SUSIJUSIOS NAUJIENOS