Per susitikimus, pristatymus, parodas ir diskusijas buvo ieškoma bendrų sąlyčio taškų tarp Lietuvos ir Vokietijos, stiprinami ryšiai tarp institucijų, menininkų ir bendruomenių.
Pagrindinis vizito renginys – „Vokietijos ir Lietuvos santykiai bei Lietuvos užsienio ir saugumo politika“ – buvo skirtas dvišaliams ryšiams gilinti ir bendradarbiavimui stiprinti. Renginyje dalyvavo vietos bendruomenės nariai, diplomatai, meno ir švietimo atstovai. Pagrindinį pranešimą skaitė buvęs Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Ramūnas Misiulis, o vakaro programą papildė Vasario 16-osios gimnazijos mokinių muzikinis pasirodymas.
„Mūsų partnerystė su Bergštrasės apskritimi – ne tik formalus įrašas dokumentuose, bet gyvas ryšys tarp žmonių, bendruomenių, ateities vizijų. Kiekvienas toks susitikimas – galimybė išgirsti vieniems kitus, mokytis ir kurti gražius projektus“, – sveikindamas susirinkusius sakė L. Alsys.
Bergštrasės apskrities vadovas Christianas Engelhardas savo kalboje taip pat pabrėžė tvirtą partnerystę, paremtą bendromis vertybėmis, pagarba ir atviru dialogu.
Programa: Bergštrasės apskrityje vyko ir Lietuvos savaitė – kultūros, bendrystės ir tautinio identiteto šventė. / Organizatorių nuotr.
Kultūrai skirtoje programoje „Kultūra ir kultūros paveldas“ pristatytas Bergštrasės apskrities požiūris į kultūros išsaugojimą ir įtraukią kultūrinę veiklą. Apie tai, kaip svarbu saugoti tautų kultūrinį savitumą, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir perduoti gyvąją tradiciją ateities kartoms per festivalius, edukacines veiklas ir mainų programas, kalbėjo Norbertas Mülleris – CIOFF Vokietija (Tarptautinė folkloro festivalių ir tradicinės kultūros organizatorių taryba – red. pastaba) pirmininkas, buvęs pasaulinės CIOFF organizacijos viceprezidentas. Pasak jo, svarbu saugoti ne tik pastatus, bet ir tai, kas gyva tarp žmonių. Tai ypač artima Lietuvai – šaliai, turinčiai stiprų kultūros pagrindą.
Verena Seeger, „Forum Kultur Heppenheim“ valdybos narė, pristatė vietos kultūrinę iniciatyvą, kuri skatina aktyvų gyventojų įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą. Ši veikla, apimanti koncertus, edukacinius renginius, diskusijas ir menines akcijas, paverčia Hepenheimą ne tik administraciniu, bet ir kultūriniu Pietų Heseno centru.
Per susitikimus, pristatymus, parodas ir diskusijas buvo ieškoma bendrų sąlyčio taškų tarp Lietuvos ir Vokietijos, stiprinami ryšiai tarp institucijų, menininkų ir bendruomenių.
Apie tai, kaip vietos valdžia skatina kultūros prieinamumą ir žmonių įtraukimą, kalbėjo Raza Bujupaj – Bergštrasės apskrities kultūros vadybininkė. Ji taip pat pristatė renginių ciklą „KUSS – Pietų Heseno kultūros vasara“ – festivalių, koncertų, spektaklių ir meninių iniciatyvų tinklą, kuris jungia bendruomenes visame regione.
Puikiu dviejų šalių bendradarbiavimo pavyzdžiu tapo Kauno rajono dailininkės Aušros Urbikienės tapybos parodų ciklo „Spalvinga ir ryšku“ pristatymas. Pirmoji ciklo dalis atidaryta dr. Danielos Klee klinikoje Birstate, antroji – privačioje galerijoje Hofheime.
Vizito metu delegacija taip pat aplankė Loršo abatiją – UNESCO saugomą kultūros objektą. Ten pristatyti vietos bendruomenės projektai: tabako tradicijų puoselėjimas, žolelių sodas ir bijūnų augintojų iniciatyvos. Delegacija susipažino ir su turtingu Hepenheimo žydų kultūros paveldu – aplankyta senoji sinagoga, kurioje pristatytas šios istoriškai svarbios vietos rekonstrukcijos projektas.
Vokietijoje, Bergštrasės apskrityje, vyko ir Lietuvos savaitė – kultūros, bendrystės ir tautinio identiteto šventė. Vienas svarbiausių renginių akcentų buvo Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro stendas, įsikūręs Rhein-Neckar-Zentrum – prekybos centre Fyrnheime.
Naujausi komentarai