Pirmuosius pažeidėjus pareigūnai pastebėjo dar neprivažiavęs Kauno. Kelyje Vilniaus-Kaunas buvo sustabdytas 42 metų vyro vairuojamas automobilis „Opel Zafira", kurio valstybiniai numerio ženklai buvo išduoti Vokietijoje. Mašina jau senokai buvo išregistruota, o Lietuvos keliais riedėjo neįregistruota nustatyta tvarka.
Kitas pažeidėjas, žinomoje akcinėje bendrovėje dirbantis 41 metų vyras, vairavo automobilį „Saab 9-3", kurio priekiniai šoniniai langai buvo papildomai užtamsinti – nepaisant to, kad šių stiklų šviesos laidumas gali būti ne mažesnis nei 70 proc., vyro vairuojamo „Saab" stiklų skaidrumas nesiekė 50 procentų.
Paaiškėjo, kad neleistinas priekinių šoninių langų stiklų tamsinimas – pakankamai dažnas pažeidimas Kaune. R.Kalantos gatvėje sustabdytas, Didžiojoje Britanijoje registruotas 28 metų kauniečio vairuojamo automobilio „BMW 320d" langų stiklai buvo tik 25,8 proc. skaidrumo.
Dar vieno „BMW 520l" automobilio, kurį vairavo 25 metų vyras, stiklai buvo užtamsinti iki 70 procentų, o dar vienas „BMW" markės automobilį vairavęs 23 metų kaunietis automobilio priekinius šoninius langus „užtamsino" tinkleliu, nepaisant to, kad to daryti taip pat negalima.
Kaip pranešė policija, iki vėlyvo vakaro pareigūnai nustatė beveik 20 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusių su automobilių priežiūra ir technine būkle – gyventojai vairavo neįregistruotus, neapdraustus, netinkamos techninės būklės automobilius. Taip pat įkliuvo du pažeidėjai, pareigūnų akivaizdoje drąsiai kalbėję mobiliais telefonais.
Patikrinus Europos prospekte sustabdyto „MB C180" vairuotojo dokumentus, paaiškėjo, kad anksčiau jau turėjęs nemalonumų su teisėsauga 44 metų kaunietis vairuoja, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones, ir tokios teisės niekada nėra turėjęs. Vėliau apie 23 val. Varnių gatvėje pareigūnams sustabdžius automobilį „BMW X5" paaiškėjo, kad jį vairuoja teisės vairuoti neturintis 17-metis.
Paaiškėjo, kad galingą automobilį jam perdavė vairuoti kartu važiavęs automobilio savininkas. Dar vienas teisės vairuoti neturintis vyras įkliuvo po vidurnakčio – Lietuvoje nuolat gyvenantis ukrainietis nepasirūpino teisės vairuoti įgijimu Lietuvoje, ir už tai bus patrauktas administracinėn atsakomybėn.
Dar vienas sustabdytas vyras, 44 metų Garliavos gyventojas, kuriam anksčiau buvo atimta teisė vairuoti, vairavo automobilį su Švedijos valstybinio numerio ženklais, tačiau šis automobilis buvo išregistruotas, o Lietuvoje neįregistruotas, jam taip pat nebuvo atlikta valstybinė techninė apžiūra. Patikrinus automobilio duomenis, paaiškėjo, kad valstybinio numerio ženklai yra paieškomi, ir galimai priklauso kitam automobiliui.
Reido metu Kaune netruko alkoholio nevengiančių vairuotojų. Patikrinus, pareigūnai nustatė 10 vairuotojų, kurių apsvaigimo laipsnis neviršijo normos ir siekė nuo 0,09 iki 0,37 promilės.
19.46 val. Europos prospekte sustabdytam „VW Golf" vairuotojui. 51 metų vyrui pareigūnai nustatė lengvą, 0,57 prom. girtumo laipsnį. Už tokį pažeidimą vyrui ilgam bus atimta teisė vairuoti.
Naktiniam Kauno gyvenimui įsibėgėjant, pareigūnai fiksavo vis rimtesnius pažeidimus. Prieš pat vidurnaktį I. Kauno gatvėje sustabdyto automobilio „Ford Mondeo" vairuotojas į alkoholio matuoklį įpūtė 1,32 promilės. Pareigūnai taip pat nustatė, kad 32 metų vyras nėra įgijęs teisės vairuoti ir taip pat yra paieškomas policijos.
Po vidurnakčio Baltų prospekte sustabdžius 40-mečio vyro vairuojamą prabangų „BMW X6 drive", paaiškėjo, kad vyras prie vairo sėdo gerokai apsvaigęs, alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas vidutinis, 1,76 prom. girtumas. Patikrinus duomenis, paaiškėjo, kad apsvaigęs vairuotojas – gerai teisėsaugai žinomas asmuo. Vyras ne iš karto sutiko pasitikrinti blaivumą, ir pareigūnus bandė įkalbėti jį paleisti, vėliau vienam pareigūnui į uniformos kišenę įdėjo 500 eurų banknotą. Pareigūnai įspėjo, kad bandymas papirkti yra neteisėta veika, o kyšį davęs 40-metis buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad eismo dalyvių kontrolės priemonės įvairiuose šalies apskrityse bus vykdomos ir ateityje.
Specialios policinės priemonės gali būti vykdomos įvairiuose šalies kelių ruožuose, stabdant kaip pavienes transporto priemones, taip ir kelias transporto priemones vienu metu. Tokių priemonių metu eismas gali būti sulėtintas, taip pat gali susidaryti trumpalaikės eismo spūstys.
„Saugaus eismo užtikrinimo prevencinės ir kontrolės priemonės – vienas iš būdų vykdyti asmenų, keliančių grėsmę eismo saugumui, kontrolę ir viena iš galimybių visuomenei jaustis saugiai Lietuvos keliuose“, – sako policija.
Naujausi komentarai