Smurtu prieš JAV karį įtariamas azerbaidžanietis verčia kaltę sumuštajam | KaunoDiena.lt

SMURTU PRIEŠ JAV KARĮ ĮTARIAMAS AZERBAIDŽANIETIS VERČIA KALTĘ SUMUŠTAJAM

  • 6

Viešosios tvarkos pažeidimu Laisvės alėjoje, per kurį nukentėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karys, įtariamas Azerbaidžano pilietis savo kaltės nepripažįsta. Jis teigia, kad buvo priverstas gintis.

Nepaisant to, įtariamasis konflikto metu smogęs dešimčia metų vyresniam JAV kariui į veidą, kuris buvo be uniformos ir ne tarnybos metu, iš Kauno policijos areštinės, kurioje atsidūrė po sulaikymo, buvo paleistas.

Jam skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas niekur neišvykti be ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų žinios bei dokumentų paėmimas.

Teisėsaugininkai patvirtino, kad įtariamasis studijuoja vienoje iš Kauno aukštųjų mokyklų. Tačiau, kurioje nepatikslino, motyvuodami tuo, kad jis nėra viešas asmuo.

Kaip jau rašyta, šis nežinia, kuo galėjęs baigtis incidentas įvyko birželio 15-osios naktį netoli renovuojamo Laisvės alėjos fontano.

Bekylančias eilines muštynes šioje neblaivių Laisvės alėjos barų ir kavinių lankytojų pamėgtoje santykių aiškinimosi vietoje apie antrą valandą nakties pastebėjo prie miesto vaizdo stebėjimo kamerų budintys pareigūnai.

Jeigu ne jie, pasekmės galėjo būti kur kas tragiškesnės, nes jėgų persvara buvo ne kur kas labiau už savo oponentus įkaušusio 31-erių metų JAV kario pusėje.

Po incidento jam nustatytas 2,14 promilių girtumas. 20-ies bei 22-ejų metų Azerbaidžano piliečiams - 1,09 ir 1,44 promilės.

Vienas iš pastarųjų, smogęs kumščiu oponentui į veidą, buvo sulaikytas. Tačiau, kuris, pareigūnai nepatikslina. Nors ir patikslino, kad įtariamasis prisipažino sudavęs oponentui, tačiau nenurodė dėl ko su šiuo sukonfliktavo.

Į incidento vietą kartu su policija atskubėję greitosios medikai suteikė smurtą patyrusiam JAV kariui pirminę pagalbą vietoje. Įvertinus jo būklę, nuspręsta sąmonės nepraradusio nukentėjusiojo į gydymo įstaigą detalesnei apžiūrai nevežti. Nuspręsta, kad jam turėtų pakakti ir ambulatorinio gydymosi.

Nukentėjusiuoju pripažintas JAV karys kol kas jokio ieškinio įtariamajam smurtu prieš jį nepareiškė. Tačiau dar turi laiko tai padaryti. Teisėsaugininkai teigė nežinantys, ar jis jau išvyko į savo pulko dislokacijos vietą Vokietijoje.

Šį nemažą atgarsį sukėlusį ikiteisminį tyrimą planuojama perduoti teismui supaprastinta tvarka. Galbūt net šią savaitę. Tačiau tam būtinos kelios sąlygos:  nusikaltimo aplinkybės turi būti aiškios, įtariamasis turi prisipažinti ir sutikti su jam skiriama sankcija, kuria parinks prokuroras.

Už viešosios tvarkos pažeidimą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. 

Perdavus bylą teismui supaprastinta tvarka, baudžiamuoju įsakymu prokuroro siūlomą bausmę teisėjas svarsto kaltinamajam nedalyvaujant. Tačiau kilus klausimų pastarajam, gali būti surengtas ir posėdis.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, viešosios tvarkos pažeidimu, per kurį nukentėjo JAV karys, įtariamas studentas iš Azerbaidžano taip labai nori, kad šis procesas kuo greičiau baigtųsi. Tačiau jo motyvas - nori kuo greičiau išvykti atostogų į tėvynę.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

whufaikeenees

malacius azeibaidzanietis,,amerams smurtas yra norma,o mes kaip kvailiu tauta tylyme,tad azebaidzanietis mums akis atveria.....nepakencia matyt okupantu amersku...

Algis

Azerbaidzanietis gal nezino kad Lietuva ne Tarybu sajunga...

vyt is lietuvos

abu gnydas ......
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS