Teismas įvertino prieš JAV karį smurtavusio studento atgailą | KaunoDiena.lt

TEISMAS ĮVERTINO PRIEŠ JAV KARĮ SMURTAVUSIO STUDENTO ATGAILĄ

  • 2

Kauno apylinkės teismas nubaudė Kauno technologijos universiteto (KTU) studentą iš Azerbaidžano Hasaną Sadigli už viešosios tvarkos pažeidimą Laisvės alėjoje, pasireiškusį smurtu prieš vieną iš daugiau kaip 6 tūkst. į tarptautines pratybas „Kardo kirtis“ atvykusių JAV karių. Skiriant prokurorės siūlytą beveik minimalią už tai grėsusią baudą, atsižvelgta ir į tai, kad jis prisipažino ir gailisi, todėl ji sumažinta dar trečdaliu.

Kaip jau rašyta, šis incidentas įvyko birželio 15-osios naktį netoli renovuojamo Laisvės alėjos fontano.

Bekylančias muštynes apie antrą valandą nakties pastebėjo policijai talkinantys budėtojai, stebintys mieste įrengtas vaizdo stebėjimo kameras.

Išsiaiškinta, kad sukonfliktavo du neblaivūs broliai iš Azerbaidžano ir toks pat JAV karys. Šiam po incidento nustatytas 2,14 promilių girtumas. 20-ies bei 22-ejų metų Azerbaidžano piliečiams – 1,09 ir 1,44 promilės.

Jaunesnysis iš jų, smogęs kumščiu dešimčia metų vyresniam JAV piliečiui į veidą, pripažino, kad dėl alkoholio pavartojimo neadekvačiai įvertino situaciją. KTU Ekonomikos ir verslo fakultete studijuojantis įtariamasis teigė, kad jam su broliu bei draugu ilsintis po vakaronės viename netoliese esančių barų ant Laisvės alėjoje esančio suoliuko, būsimoji auka, praeidama pro juos su tokiu pačiu neblaiviu savo draugu, kažkaip ne taip į juos pasižiūrėjo, dėl ko brolis šių esą angliškai paklausė: „Kas blogai?!“ Tačiau vietoj atsakymo praeiviai atsistojo prieš juos iškalbingomis pozomis.

Įtariamasis prisipažino sureagavęs į tai necenzūriškai, dėl ko vienas iš praeivių prieš jį užsimojęs, bet jam pavyko šio smūgio išvengti ir pirmam trenkti kumščiu į veidą mušeikos draugui, kuris tą pačią akimirką atsidūrė ant grindinio.

Nukentėjusiuoju pripažintas JAV karys jokio ieškinio įtariamajam smurtu prieš jį nepareiškė. Jis teigė net nenukentėjęs dėl šio įvykio ir niekam neturintis jokių pretenzijų. Ir net prašė neatlikti dėl to jokio tyrimo. Tačiau, anot teisėsaugininkų, tai neįmanoma, nes incidentas įvyko viešoje vietoje.

Ikiteisminį tyrimą kuravusi Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Baltrūnienė pasiūlė teismui baigti jį baudžiamuoju įsakymu. Už viešosios tvarkos pažeidimą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. J.Baltrūnienė siūlė nubausti įtariamąjį 2550 eurų bauda, nors šios dydis galėjo būti nuo 2500 iki 100 tūkst. eurų.

Bylą nagrinėjęs teisėjas Alvydas Rimkevičius turėjo tris galimus variantus: patvirtinti siūlomą bausmę, rengti teismo posėdžius – jeigu būtų kilę papildomų klausimų įtariamajam arba iš viso nutraukti šį baudžiamąjį procesą. Pasirinktas pirmasis variantas. Patvirtinta ir prokurorės pasiūlyta bausmė. Tačiau, atsižvelgus į H.Sadigli prisipažinimą ir gailėjimąsi, skirta bausmė dar sumažinta trečdaliu. Likusius 1700 eurų nuteistasis privalo sumokėti per du mėnesius, o jeigu nesutinka su paskirta bausme, gali prašyti surengti bylos nagrinėjimą, nes A.Rimkevičius priėmė minėtą sprendimą jam nedalyvaujant.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Tpfu

Deportuot tokius studentus.

JIE GI WAIKAI

taikus studentai...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS