Onkologiniams ligoniams – žymaus Didžiosios Britanijos mokslininko patarimai | KaunoDiena.lt

ONKOLOGINIAMS LIGONIAMS – ŽYMAUS DIDŽIOSIOS BRITANIJOS MOKSLININKO PATARIMAI

  • 0

Sveika gyvensena, fizinis aktyvumas ir tinkama mityba – svarbūs veiksniai ne tik onkologinių ligų prevencijai, bet ir susirgus šiomis ligomis. Tokią žinią pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams šiandieną dėstė Kauno klinikose viešėjęs svečias iš Jungtinės Karalystės, profesorius Robert J. Thomas.

Savo paskaitoje „Gyvenimo būdas susirgus vėžiu. Faktai ir įrodymai“ profesorius rėmėsi išskirtinai moksliniais tyrimais ir patvirtintais faktais. „Išgirdus vėžio diagnozę yra labai svarbu rinktis sveiką gyvenimo būdą, nes nuo to priklauso, kaip greitai vėžio ląstelės vystysis, ar liga progresuos, ar plis į kitus organus“, – tvirtino profesorius.

„Perdirbtas cukrus, gazuoti gėrimai, greitai ir netinkamai kepama mėsa, – tai yra tiesiausias kelias link vėžio diagnozės“, – konstatavo R. Thomas. „Šie produktai, o taip pat ir netinkama gyvensena – mažas fizinis aktyvumas, rūkymas, – didina uždegiminius procesus mūsų organizmuose“. Tuo tarpu, atlikti tyrimai rodo, kad vėžio atkryčio rizika reikšmingai sumažėja pacientams vartojant produktus, kuriuose gausu polifenolio. Paskaitos metu išskirti 4 produktai, kurių teigiamas poveikis patvirtintas moksliškai – tai žalioji arbata, ciberžolė, granatas ir brokolis.

Profesorius akcentavo mankštos ir fizinio aktyvumo svarbą, kurie taip pat yra susiję su uždegiminių procesų mažinimu mūsų organizme. „Vėžiui nėra laisvadienių, todėl atsipalaiduoti negalime ir privalome nuolatos rūpintis savo mityba, sveika gyvensena ir fiziniu aktyvumu“, – akcentavo profesorius.

Garbus svečias Kauno klinikose taip pats susitiko su generaliniu direktoriumi prof. habil dr. Renaldu Jurkevičium, aplankė Onkologijos ir hematologijos kliniką, Onkologijos ir hematologijos skyrių Vaikų ligų klinikoje, bei Traumų ir skubios pagalbos centrą. Profesorius nuoširdžiai žavėjosi mūsų specialistais, taip pat ir turima įranga, užtikrinant aukščiausio lygio onkologinių ligonių priežiūrą.

Turintis daugiau nei 30 metų onkologinių ligų gydymo patirties, profesorius R. Thomas yra knygos „Kaip gyventi susirgus vėžiu. Faktai" (Lifestyle after Cancer: The Facts) autorius, internetinės gyvenimo būdo ir onkologinių susirgimų svetainės Cancernet.co.uk ir apie sveiką gyvenseną keep-healthy.com konsultantas medicinos klausimais. Prof. R. Thomas parengė mokslinių įrodymų apžvalgą projektui „Nacionalinė išgyvenusiųjų po vėžio iniciatyva". „Ligoninės gydytojo žurnalas" 2001 m. išrinko Robert Thomas „Metų gydytoju", o Britanijos onkologų asociacija 2007 m. išrinko „Metų onkologu".

Nors pagrindinė prof. R. Thomas darbo  kryptis – onkologiniai tyrimai, tačiau mokslininką vis labiau domina mitybos, gyvenimo būdo ir pasirinktų savigalbos strategijų veiksmingumas nuo vėžio gydomiems ar sveikstantiems pacientams.

Sveikos gyvensenos svarba ir reikšmė pastaruoju metu yra atpažįstama ir įvertinama vis platesniame sveikatos priežiūros specialistų rate. Praeitais metais Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultete startavo ir naujai parengta „Gyvensenos medicinos“ magistro programa, kurios tikslas rengti holistinį požiūrį turinčius specialistus, gebančius dirbti su kitais sveikatos priežiūros specialistais bendroje komandoje.

Kauno klinikų informacija ir nuotraukos

GALERIJA

  • Onkologiniams ligoniams – žymaus Didžiosios Britanijos mokslininko patarimai
LSMU KK nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)