Darbas lietuvių neskatina Pereiti į pagrindinį turinį

Darbas lietuvių neskatina

2012-05-29 23:59

Kas penktas darbuotojas Lietuvoje yra motyvuotas ir darbe jaučiasi gerai. Tačiau dažniausiai pasitaikantis darbuotojų tipas yra atsiskyrėliai, kurių darbinė aplinka neskatina ir kurie apie darbą atsiliepia negatyviai.

Tai rodo rinkos tyrimų bendrovės TNS LT vykdomas šalies darbuotojų lojalumo indekso tyrimas.

Lietuva pagal darbuotojų lojalumo indeksą atsilieka ir nuo Europos, ir nuo Baltijos šalių vidurkio. Indeksas šiuo metu siekia 47, kai Europos vidurkis yra 58, o bendras Baltijos valstybių indeksas – 62. Nuo 2005 m., kai pastarąjį kartą šalies mastu buvo vykdytas toks tyrimas, Lietuvoje šis rodiklis sumažėjo 1 proc.

"Motyvuoti ir įsitraukę darbuotojai sukuria ne tik papildomą vertę įmonei, bet daro teigiamą įtaką jai augti bei veiklos rezultatams. Mūsų atliktas tyrimas atskleidė, kad negatyviai įmonės atžvilgiu nusiteikę, nemotyvuoti ir atsiriboję darbuotojai yra ne tik neišnaudoti įmonės ištekliai – tokie darbuotojai aktyviai kuria aplinką, kuri demotyvuoja ir jų kolegas", – sakė TNS LT vyresnioji projektų vadovė Jurgita Račkytė-Vilimė.

TNS LT duomenimis, didžiausią neigiamą įtaką darbuotojų lojalumo indeksui Lietuvoje turi kolegų motyvacijos vertinimas. Darbuotojai šalyje jį įvertino 3 balais iš 5 galimų.

Paklausti apie bendrą pasitenkinimą darbo vietoje, 27 proc. darbuotojų teigė, kad darbas juos visiškai arba labai tenkina. Daugiau negu pusė arba 55 proc. apklaustųjų sakė, kad darbas juos tiesiog tenkina, o 18 proc. tvirtino, jog dabartinis darbas įmonėje ar organizacijoje jų netenkina.

Tyrimas rodo, kad dažniausiai pasitaikantis darbuotojų tipas šalyje yra atsiskyrėliai, kurie šiuo metu sudaro 51 proc. visų dirbančių. Per septynerius metų jų labai padaugėjo – 2005 m. jų buvo tik 33 proc. Atsiskyrėlių tipui priskiriami nepatenkinti ir nuo bendrovės atsiskyrę darbuotojai, kurių neskatina darbinė aplinka. Jie apie darbą dažniausiai atsiliepia negatyviai ir nėra orientuoti į aukštus rezultatus nei įmonei siekiant strateginių tikslų, nei atlikdami kasdienius darbus.

28 proc. darbuotojų priskiriami žmonių grupei, kuri yra labai orientuota į saugumą ir savo užduotis atlieka, tačiau menkai kreipia dėmesį į savo įmonės sėkmę ar gerus tiesioginių kolegų rezultatus. Per septynerius metus tokių darbuotojų grupė sumažėjo beveik per pusę – tuomet jų buvo 52 proc.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų