Terminalo bėdos – laikinos?

Terminalo bėdos – laikinos?

2013-03-02 23:59

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad užsitęsęs suskystintųjų dujų terminalo dujotiekio konkursas neturėtų pavėlinti terminalo statybos, o Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) tvirtina, kad konkursas stringa dėl pačios "Klaipėdos naftos" kaltės.

Juda į priekį

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą įgyvendinančios bendrovės "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius Rokas Masiulis tvirtina, jog dujų vartotojų susidomėjimas būsimuoju terminalu auga. Esminė projekto dalis – plaukiojančio terminalo statybos – taip pat neatsilieka nuo grafiko.

Norvegijos bendrovės "Hoegh LNG" užsakymu statomą laivą "Klaipėdos nafta" nuomosis 10 metų nuo antros 2014-ųjų pusės už 43 mln. eurų (148,5 mln. litų) per metus. Po 10 metų "Klaipėdos nafta" galės laivą išpirkti.

Dar viena naujiena – SGD terminalo krantinę projektuos ir už 27,19 mln. eurų (93,88 mln. litų) statys Latvijos bendrovė BMGS, jau dirbusi Klaipėdos uoste ir Palangoje.

Tačiau daugiausia aistrų kelia SGD terminalo dujotiekio statybos konkursas, kuris po VPT sprendimo gali įstrigti teismuose.

Premjeras – optimistas

Premjeras A.Butkevičius mano, kad užsitęsęs SGD terminalo Klaipėdoje dujotiekio statybos konkursas neturėtų vėlinti terminalo statybos pabaigos.

"Aš manau, kad dujų terminalo statyba bus atlikta laiku. Tas konkursas, kuris buvo sustabdytas, turiu pasakyti, sukėlė tam tikrų problemų – trumpalaikių, manau. ...> Procedūros neturėtų ilgai užsitęsti, artimiausiu metu turėtų būti pripažintas laimėtojas", – vakar sakė A.Butkevičius.

Paraiškas konkursui pateikė du dalyviai – Vokietijos bendrovė "PPS Pipeline Systems", pasiūliusi 210,811 mln. litų kainą, ir bendrovių "Kauno dujotiekio statyba" bei "Šiaulių dujotiekio statyba" konsorciumas, kurio kaina buvo 220,877 mln. litų. Tačiau pakeitus konkurso sąlygas konsorciumas sumažino kainą iki 166,979 mln. litų ir buvo paskelbtas konkurso laimėtoju, o Vokietijos bendrovė, siūliusi 192,182 mln. litų kainą, liko antra.

Tačiau ji konkurso rezultatus apskundė teismui ir VPT. Tarnyba skundą patenkino.

Kaltina "Klaipėdos naftą"

VPT kaltinta dėl to, kad įpareigojo "Klaipėdos naftą" grąžinti pirminį vertinimo kriterijų – trumpiausią projekto įgyvendinimo laiką – ir atsisakyti mažiausios kainos kriterijaus. Tačiau VPT atstovai tikina, jog mažiausios kainos kriterijų "Klaipėdos nafta" įvedė jau prasidėjus konkursui, o tai – pažeidimas.

"VPT niekada niekam nenustato jokių pirkimo sąlygų, nieko nekeičia ir neįtraukia. Tai – tik perkančiosios organizacijos (šiuo atveju "Klaipėdos naftos") teisė. Vertinimo kriterijų iš ekonominio naudingumo į mažiausios kainos kriterijų jau vykstant pirkimo procedūroms pakeitė pati "Klaipėdos nafta", o tai, kaip savo išvadoje konstatavo VPT, yra Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų pažeidimas. Todėl VPT nurodė laikytis konkurso sąlygų ir tęsti pirkimą", – teigiama VPT atsiųstame paaiškinime.

VPT atstovai nesiėmė vertinti, kaip tarnybos veiksmai paveiks patį projektą, – ar jis bus įgyvendintas laiku, ar dėl to nepabrangs.

"Tokio pobūdžio vertinimai nėra VPT kompetencija. Tarnyba vertina vienintelį dalyką – kaip vykdant viešuosius pirkimus laikomasi Viešųjų pirkimų įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų nuostatų", – rašoma VPT atsakyme.

"Klaipėdos nafta" vasario viduryje atnaujino SGD terminalo dujotiekio konkursą – galutinius pasiūlymus dalyviai turi pateikti iki kovo 6-osios. Visi konkurso dalyviai darbus siūlo atlikti iki 2014 m. rugpjūčio 1 d. Netrukus po to į Klaipėdą turėtų atplaukti laivas, o pats terminalas turėtų pradėti veikti vėliausiai gruodžio 3 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų