Klaipėdiečius į Liepoją viliojo šviesų festivalis | KaunoDiena.lt

KLAIPĖDIEČIUS Į LIEPOJĄ VILIOJO ŠVIESŲ FESTIVALIS

Daugeliui klaipėdiečių artima ir miela Liepoja savaitgalį minėjo savo 398-ąjį gimtadienį. Tie, kas susiruošė aplankyti šia proga Latvijos miestą, grožėjosi jo šviesų festivaliu ir nenoromis lygino jį su mūsiškiu.

Šventiniai renginiai Liepojoje vyko visą savaitę, o apšviesta Liepoja galėjo grožėtis tris vakarus. Šiemet festivalio tema buvo „Miesto paradoksas“.

Vaikštinėdami vakarinio miesto gatvėmis, liepojiečiai ir miesto svečiai grožėjosi 17 šviesos objektų, stebėjosi neįprastai nušvitusiu Liepojos radijo ir televizijos centro bokštu bei bažnyčiomis.

Karinės jūrų pajėgos lazeriais ir Liepojos vėliavos spalvų šviesomis apšvietė du laivus, o elektroniniame ekrane buvo rodomi trumpi filmukai apie karinių jūrų pajėgų užduotis ir tarnybą.

Miesto gyventojai turėjo progų paminėti miesto šventę įvairiais kultūros renginiais, svečiams įdomiausi buvo naujomis spalvomis nušvitusio miesto vaizdai.

Klaipėdiečiai keliose Latvijos miesto vietose atpažino Klaipėdoje jau matytas instaliacijas. Viena jų – šiemet Klaipėdos šviesų festivalyje mūsų miesto žmones džiuginęs mėnulio pilnatį primenantis objektas „Link saulės“.

Buvo ir daugiau klaipėdiečiams patikusių, o savaitgalį liepojiečius džiuginusių instaliacijų.

Savo darbus turėjo progą parodyti Liepojos universiteto Menų ir humanitarinių mokslų fakulteto Naujųjų medijų meno ir dizaino bakalauro studentai.

Liepojos spauda skelbė, kad „Apšviestos Liepojos“ biudžetas buvo 60 tūkst. eurų, tai yra perpus mažiau nei Klaipėdos šviesų festivalio.

Šeštadienį Liepojos gimtadienio proga miesto gyventojai ir svečiai galėjo nemokamai važiuoti viešuoju transportu – miesto autobusais ir tramvajais.

GALERIJA

  • Klaipėdiečius į Liepoją viliojo šviesų festivalis
  • Klaipėdiečius į Liepoją viliojo šviesų festivalis
  • Klaipėdiečius į Liepoją viliojo šviesų festivalis
Liepajniekiem.lv nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Pastebėjimas

Na reikia pasidžiaugti Klaipėdiečių gudrumu. Gudrauti irgi reikia mokėti. Ir Klaipėdoje tai puikiai pavyksta:( Niekam niekada nėra įdomu kodėl tokios išlaidos kasmet:(

SUSIJUSIOS NAUJIENOS