Klaipėdoje – kultūros renginių puokštė | KaunoDiena.lt

KLAIPĖDOJE – KULTŪROS RENGINIŲ PUOKŠTĖ

  • 0

Kaimynų dienos šventė, festivalio „Poezijos pavasaris 2022“ skaitymai, Gusto Jagmino tapybos paroda, „playback“ teatro spektaklis-performansas – tai tik keli žiedai iš kultūros renginių Klaipėdoje puokštės, visomis pavasario spalvomis sužydėsiančios artimiausiomis dienomis.

Kviečia švęsti Kaimynų dieną

Šį penktadienį nuo 15 iki 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ filialo (Kauno g. 49) kieme vyks Kaimynų diena. Susirinkusieji linksminsis, dainuos, šoks, žais ir vaišinsis net penkiose erdvėse. Koncertų erdvėje pasirodys lopšelio-darželio „Inkarėlis“ auklėtiniai, ansamblis „JūrAinė“, liaudiškų šokių klubo „Klaipėdos svajoklis“ šokėjėliai. Smalsuolių erdvėje lauks įvairios dirbtuvės, žaidimai, eksperimentai su sausu ledu, balionai ir kitos staigmenos. Sporto erdvėje vyks estafetės ir įvairios rungtys šeimoms. Dovanų erdvėje bus galima kaimynams padovanoti jau nebereikalingus, bet gerus daiktus. Pikniko erdvė bus užpildyta blynų bokštu ir visų kaimynų suneštinėmis vaišėmis. Renginyje svečiuosis kaimynai iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, seniūnaitė Vilija Malakauskienė. Esant blogam orui, šventė vyks bibliotekoje.

Ukrainiečių poezijos skaitymai

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia „Poezijos pavasario“ paukštę pagauti Giruliuose. Šį penktadienį 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10 A) vyks 58-ojo tarptautinio „Poezijos pavasario“ festivalio renginys – verstinės ukrainiečių poezijos skaitymai. Juos organizuoja biblioteka ir Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovė Nijolė Kliukaitė-Kepenienė. Ukrainiečių poetų eilėraščius, išverstus į lietuvių kalbą, skaitys klaipėdiečiai poetai, Klaipėdos Vydūno gimnazijos pedagogės Karolina Remeikienė ir Auksė Naujokienė, taip pat jaunieji skaitovai – 8 ir 9 klasių moksleiviai. Ukrainiečių liaudies dainas dainuos ansamblis „Prosvit“, vadovaujamas Irenos Petrulionienės. „Poezijos pavasario 2022“ šventę Giruliuose ves Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.

Galerijoje „Si:said“ – G. Jagmino tapyba

Iki birželio 24 d. galerijoje „Si:said“ Klaipėdoje (Daržų g. 18) veikia G. Jagmino (Vilnius) tapybos paroda „Tas langas. Dienotepis / Naktitepis“. Birželio 3 d. 18 val. planuojamas susitikimas su autoriumi. Kūryboje G. Jagminas persvarsto tikrovės daugialypumo temą. Tapydamas reflektuoja būsenas, kurias sukelia gamtos ir aplinkos stebėjimas, dekonstravimas ir konstravimas. Gamtoje pastebėtus reiškinius ir struktūras menininkas derina su vidinio laiko tėkme, taip kurdamas savitą laiko ir erdvės santykį. Naujausioje parodoje jis pateikia matomą vaizdą pro dirbtuvių langą arba jau išsiveržus iš jų į aplinką. Urbanistiniai fragmentai, peizažai tapyti skirtingu paros metu, nugula į vaizdinių dienoraštį. Kasdienybės fiksacija balansuoja tarp tikro ir įsivaizduojamo, asmeninių ir kolektyvinių patirčių. G. Jagminas (gim. 1979 m.) Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybos magistro studijas, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

„Playback“ teatro performansas

Gegužės 30 d. 17 val. Klaipėdos universiteto Teatro salėje (S.Nėries g. 5, 319 auditorija) bus rodomas „playback“ teatro spektaklis-performansas. Tai neįprastas teatras, kuriame žiūrovai dalijasi savo istorijomis, o aktoriai jas iškart paverčia sceniniu veiksmu. Scenoje pasirodys „Gyvojo veidrodžio“ teatras, prie kurio prisijungė aktoriai iš Ukrainos. Jie susitiko karo metu – iš skirtingų Charkovo, Dniepro ir Vilniaus teatrų – ir susivienijo, kad toliau dalytųsi kūrybine šiluma su publika. Jų pasirodymai unikalūs, nes aktoriai kartu su žiūrovais kiekvieną kartą kuria vis naują spektaklį-performansą, susidedantį iš tuo metu salėje esančių žmonių istorijų – aktualiausių ir svarbiausių būtent šiai, čia ir dabar susirinkusiai publikai. „Playback“ teatras, anot jo kūrėjų, – tai menas, turintis gydomųjų savybių, padedantis žmonėms išgirsti vienam kitą, atgauti jėgas, numalšinti įtampą, pajusti vienybę ir palaikymo šilumą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS