Nidoje – jau šeštasis Baltijos šalių kino festivalis „Baltijos banga“ | KaunoDiena.lt

NIDOJE – JAU ŠEŠTASIS BALTIJOS ŠALIŲ KINO FESTIVALIS „BALTIJOS BANGA“

  • 0

Rugpjūčio 23–30 d. Nidoje vyks šeštasis tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“, kurį rengia Lietuvos kinematografininkų sąjunga drauge su Nidos kultūros ir informacijos centru „Agila“, bendradarbiaujant Nerginos savivaldybei, Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungoms bei šių šalių ambasadoms Lietuvoje.

Festivalio „Baltijos banga“ metu Nidos kultūros ir informacijos centre „Agila“ vyks nemokamos įdomiausių ir vertingiausių Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse sukurtų vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų peržiūros.

Po du pilnametražius filmus parodys šiųmečiai festivalio svečiai – Suomijos ir Švedijos atstovai. Taip pat programoje numatyti susitikimai su Baltijos šalių kino kūrėjais, edukacinės popietės, kino profesionalams skirtas seminaras.

Prieš festivalį tradiciškai veikia didelio populiarumo sulaukianti vaikų ir jaunimo animacijos mokyklėlė, kurios dalyviai kuria animacinį filmuką, padedami kino profesionalų. Šiemet mokyklėlėje su vaikais darbuosis žymus animacinių filmų kūrėjas Ilja Bereznickas ir du jaunosios kartos animatoriai – Meinardas Valkevičius ir Elektra Chrysanthou iš Kipro. Mokyklėlės dalyvių sukurtą filmą festivalio svečiai išvys rugpjūčio 24 d.

Šiemet festivalio išvakarėse, rugpjūčio 22 d. 21 val., Nidos menų kolonijoje vyks papildomas renginys – diskusija „Istorija Baltijos kine“. Pokalbio paskata – padažnėjęs istorinių įvykių ir temų vaizdavimas Baltijos šalių kūrėjų filmuose. Estijos, Latvijos ir Lietuvos kino teatrų ekranuose pastaraisiais metais pasirodė daugybė įvairių žanrų filmų, kuriuose sklaidomi dramatiškiausi Baltijos tautų istorijos puslapiai: Holokaustas, pokaris, tremtis, prievartinė emigracija į Vakarus... Ką apie visa tai gali papasakoti šiuolaikinis kinas? Kaip šiandien klostosi mažųjų Baltijos tautų likimai?

Diskusijoje dalyvaus suomių režisierius Lauri Törhönenas, latvių kino dailininkė Ieva Romanova, estų režisierius René Vilbre bei lietuvių režisieriai Gytis Lukšas, Arūnas Matelis ir Audrius Juzėnas. Diskusiją moderuos Lietuvoje gyvenantis švedų kilmės režisierius Jonas Öhmanas. Renginio metu bus parodyta trumpametražių Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų programa. Diskusija vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.

Festivalio „Baltijos banga“ sumanytojai – lietuvių režisierius Gytis Lukšas, latvių kino dailininkė Ieva Romanova ir estų kino prodiuserė Erika Laansalu. Festivalio tikslas – sukurti jaukią erdvę, tinkamą palaikyti ir puoselėti šiltus asmeninius ir profesinius Baltijos šalių kinematografininkų ryšius. Renginiu siekiama įrodyti kūrybinę Baltijos šalių bendrystę, pažinti ir įtvirtinti savąją tapatybę pasaulio kontekste. Kaip tik todėl oficiali festivalio atidarymo data – visuomet rugpjūčio 23-ioji, Baltijos kelio diena, simbolizuojanti nepalaužiamą Baltijos tautų vienybę.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS