Šventė prasidėjo Jūratės ir Kastyčio skvere, kur simboliškai buvo veriami įspūdingi 150 metrų ilgio gintaro karoliai – bendruomeniškumo ir kūrybos simbolis, skirtas paminėti kompozitoriaus M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines.
Prie šio ypatingo vėrinio jungėsi bei savo indėliu prisidėjo visi – tiek vaikai, tiek suaugusieji, vietiniai ar svečiai.
Jūratės ir Kastyčio skverą užliejo smagios muzikos garsai ir šventinis šurmulys – čia visus svečius kvietė „Gintaro Meistarnė“, kurioje gintaro meistrai ne tik demonstravo gintaro apdirbimo procesą, bet ir dalinosi savo amato paslaptimis.
Daug dėmesio sulaukė ir pristatytas „Lino kelias“, o šalia gyvai savo darbus kūrė keramikos bei vario juvelyrikos amatininkai.
Smalsuolius traukė ir ekspozicija, kurioje buvo galima apžiūrėti Baltijos pakrantėje surinktus gintarus.
O šventės svečiai, pasipuošę gintaro papuošalais, dalyvavo gražiausio gintarinio aksesuaro rinkimuose.
„Tokiame renginyje tenka dalyvauti pirmą kartą, labai džiaugiuosi, kad čia esu, tikrai įspūdinga ir išskirtinė šventė“, – teigė renginio dalyvė Kristina.
Kurhauzo aikštėje šventės lankytojų laukė turiningos ir įdomios veiklos – čia įsikūrė Gintaro kiemas, kuriame buvo galima išvysti įspūdingus Palangos gintarinius rekordus: didžiausią gintarinį margutį, ilgiausią gintaro vėrinį ir gintarinę stintą.
Edukacines veiklas pristatė Palangos gintaro muziejaus specialistai – jie kvietė lankytojus kurti gintaro mozaikas iš natūralių miško medžiagų, taip pat išbandyti, ar turimas papuošalas tikrai yra iš gintaro.
Vienas laukiamiausių šventės akcentų – Bangpačio kelionė į pajūrį – ir šiemet sutraukė gausų smalsuolių būrį.
Žirgu pakinkyta karieta jis iškilmingai keliavo J. Basanavičiaus gatve link paplūdimio, kur prasidėjo azartiškas gintaro rinkimo čempionatas.
Dalyviai varžėsi specialiai paruoštuose sektoriuose, kuriuose smėlyje buvo paslėpta gintaro tarp natūralių pakrantės medžiagų.
Naujausi komentarai