Palangoje prasidės Jurginių festivalis „Jurgi, paimk raktus“ | KaunoDiena.lt

PALANGOJE PRASIDĖS JURGINIŲ FESTIVALIS „JURGI, PAIMK RAKTUS“

  • 1

Palangoje edukacijomis vaikams antradienį prasidės tradicinė Jurginių šventė „Jurgi, paimk raktus“, pagrindiniai festivalio renginiai numatyti savaitgalį.

Kaip pirmadienį pranešė Palangos miesto savivaldybė, festivalis vyks nuo balandžio 23 iki balandžio 28 dienos.

Antradienį, tikrąją Jurginių dieną, vaikams Pasakų parke rengiama žolininkės Danutės Kunčienės edukacija „Jurgi, budink žemę“.

Penktadienį nuo vidurdienio Palangos turguje, Senojo Turgaus gatvėje ir Centrinėje aikštėje vyks Jurgio mugė. Ji veiks tris dienas, iki sekmadienio popietės.

Kaip nurodo savivaldybė, šeštadienį vyks Žirgų konkūrų varžybos, folkloro ansamblių koncertas „Skambantys raktai“, popiet nuo Vytauto gatvės iki Birutės parko rengiama eisena, šventės dalyviai parke ieškos Jurgio raktų.

Šeštadienio vakarą taip pat vyks kopimas į Birutės kalną, vėliau – ugnies iš šviesų misterija „Jurgi, paimk raktus“ prie Palangos tilto, „Žirgapolkės“ naktišokiai.

Kaip skelbia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, festivalis „Jurgi, paimk raktus“ yra įtrauktas į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Kasmet balandžio 23 dieną į miestą iš visos Lietuvos susirenka folkloro ansambliai, kurių procesija keliauja į Birutės parką.

1990 metais šventę atkūrė Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“.

Dabartinių Jurginių pagrindas – senieji papročiai, tikėjimas, kad garbinant drakoną užmušusį Šv. Jurgį nugalimos ligos, badas, kitos negerovės.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Turgelis buvo sugalvotas šeštadienį

Jame bastosi maži riebūs žydai, už prekystalių su šlykščiai nesąmoningai rankdarbiais tupėjo apūėlusios kaip gyvuliai žydės. Niekas iš jų nieko nepirko, taip ir liko žydės smirdėti be pinigų. Nevažiuokite į Palangą. Kurortas virto iškrypėlių žydų sankaupa. Smirda.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS