Botanikos sode – karalienės Luizės skveras | KaunoDiena.lt

BOTANIKOS SODE – KARALIENĖS LUIZĖS SKVERAS

Klaipėdoje veikiantis Botanikos sodas vis dažniau traukia ne tik gamtos mėgėjus, bet ir ypatingas progas čia paminėti norinčius klaipėdiečius. Visai neseniai šioje vietoje atsirado dar viena vieta, kurioje amžinos ištikimybės įžadus duoda jaunavedžiai. Tai yra karalienei Luizei atminti skirta pavėsinė ir jos vardu pavadintas skveras.

Didelis būrys klaipėdiečių dalyvavo ekskursijoje „Karališkieji ženklai Klaipėdos mieste“, kurią Klaipėdos universiteto Botanikos sode vedė kultūrologė, filologė, aistringa kraštotyrininkė Jovita Saulėnienė.

Tai buvo pažintis ne tik su Tauralaukiu, Botanikos sodu, bet ir naująja pavėsine bei intencija, kuriai ji skirta. Ekskursija surengta Klaipėdos savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos iniciatyva ir tapo naujojo Botanikos sodo objekto pristatymu visuomenei.

J. Saulėnienė daug metų gilinasi į Klaipėdos, kaip Prūsijos karalystės sostinės bei karališkosios poros rezidencijos miesto, istoriją.

Kiekvieną kartą pateikdama daug įdomių faktų apie Klaipėdos reikšmę XIX amžiaus Prūsijos ir Europos istorijai, J. Saulėnienė plečia mintį, kad, būdami šio miesto gyventojai, turime didžiuotis jo praeitimi ir kurti istorinių asmenybių atminimo ženklus. Viena tokių – Prūsijos karalienė Luizė, Frydricho Vilhelmo III žmona.

D. Janauskaitės nuotr.

J. Saulėnienės įsitikinimu, pagarsėjusi ne tik ypatingu grožiu, dariusiu įspūdį ir kitų valstybių valdovams, bet ir ypatingu savo vyro palaikymu sunkiais valstybei metais, įtaka monarchui vykdant šalyje reformas, labdaringa veikla karalienė Luizė turėtų būti Klaipėdoje įamžinta įvairiau ir ryškiau.

Dar vienu tokiu akcentu tapo Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ iniciatyva įkurtas Luizės skveras ir pavėsinė su karalienės atminimo ženklais. Ekskursiją vedusi šviesuolė pažėrė daugybę įdomių faktų apie karališkąją šeimą bei jos apsilankymą Tauralaukyje.

Iki šių metų vasaros vidurio Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidente buvo klaipėdietė filantropė Loreta Bosienė. Jos pastangomis J. Saulėnienės idėja, padedant skulptoriui ir restauratoriui Vytautui Baranskui, tapo kūnu.

Dabar lankytojai gali grožėtis puošnia pavėsine ir atminimo ženklais karalienei Luizei. Ant dviejų lauko akmenų, pastatytų abipus tako, vedančių prie pavėsinės, V. Baranskas sukūrė metalo plastikos ženklus su dedikacijomis.

Viename jų – Luizės bareljefas, kitoje – mėgstamiausių jos gėlių – rugiagėlių atvaizdas. Autorius šias gėles kūrė iš tikrų mūsų lauko gėlių atspaudo. Tokius pat kūrinius jis padovanojo L. Bosienei ir J. Saulėnienei.

Kitąmet aplinkui šią pavėsinę bus pasodintas rožynas.

GALERIJA

  • Botanikos sode – karalienės Luizės skveras
D. Janauskaitės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (11)

>Istorija

ką davė? O kad Luizė buvo dabar jau išnykusios šalies Prūsijos karalienė turėjo vasaros rezidenciją Memelyje, tai čia nieko tokio? Kartu su vyru priiminėjo kitų šalių vadus (net Rusijos carą Aleksandrą) ir kitus aukštus žmones..O kad ji užsiėmė miesto kultūra, labdaringa veikla, atidarė karalienės Luizės gimnaziją irgi maža nauda? Tingiu tau aiškint viską /nesu suinteresuotas tavo švietimu/ bet jei nori daugiau sužinot, gali Elerto paklaust. Ar galu gale pagūglint portaluose

Istorija – ne pavieniai įvykiai

Kažkodėl iš nepaprastai įdomios ir turtingos, ilgaamžės Klaipėdos miesto istorijos imamas ir sureikšminamas vienas įvykis, vienas faktas – Luizės trumpas buvimas Klaipėdoje. Nepateikiant platesnio istorinio, kultūrinio konteksto, šis faktas tampa kažkoks padrikas. Kaip vienišas akmenėlis, nuriedėjęs nuo didžiulio kalno. Norisi klausti: ir kas iš to? Ką tai davė Klaipėdai, kokia šio priverstinio karališkos šeimos apsilankymo reikšmė miestui? Kokia nauda? Ar nenauda?

čia

kuršių žemė
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS