Buriuotojus patikrino stiprus vėjas | KaunoDiena.lt

BURIUOTOJUS PATIKRINO STIPRUS VĖJAS

  • 1

Drevernoje vykusiose „Toyota“ taurės varžybose orai negailėjo jaunųjų buriuotojų ir jų laivų. Mariose siautėjęs vėjas pasiekdavo 10–11 m/s stiprumą, tad distancijas sėkmingai baigė fiziškai stipriausi jaunuoliai. Varžybose dalyvavo 47 „Optimist“ jachtų klasės buriuotojai ir 21 „Laser Radial“ klasės atstovas iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Neringos, Platelių ir Klaipėdos.

Nedideliems laivams ir mažiau patyrusiems vaikams tai buvo nervų ir meistriškumo patikrinimas. Distancijoje trūkinėjo takelažas, lūžo įranga, o laivai vartėsi nuo stipresnių vėjo „plaktukų“. Klaipėdos krašto buriavimo mokyklos vadovė Agnė Dalangauskienė pasidžiaugė, kad  dauguma laivų ir jų kapitonų buvo gerai pasirengę ir gali buriuoti ne šilkinėmis sąlygomis.

„Tai puiki patirtis, net tuomet, jei nepavyksta nugalėti varžovo, pavyksta įveikti abejones savo jėgomis. Tai rimtas laimėjimas, ypač jauniausiems“, – pabrėžė buriavimo mokyklos „Žiemys“ direktorė.

Mažiausiems pirmąją dieną nepavyko išplaukti iš uosto, o vyresni turėjo atiduoti visas fizines jėgas. Stiprėjant vėjui virto ne tik „optimistų“ jachtos, bet ir „Laser“ klasės buriuotojų laivai. Tačiau varžybos įvyko, pasak vyriausiojo teisėjo Algio Patašiaus, visi laivai ir vaikai saugiai grįžo į krantą, pasisėmę naujos patirties.

„Žinoma, tokiu oru svarbiausia yra vaikų saugumas, distancijos teisėjai turėjo būti ypač susikaupę, reikėjo įdėmiai stebėti, kas vyksta ant vandens. Ir nors virtimų buvo, tai buriuotojams ne naujiena. Sunkiau, kai lūžta įranga, tuomet ant klaustuko pakimba tavo iškovota vieta“, – sakė treneris ir teisėjas A.Patašius.

Paskutinę varžybų dieną, sekmadienį, oro sąlygos pasikeitė, ypač silpnas ir besisukiojantis vėjas teisėjams neleido surengti nė vienų lenktynių. „Toyota“ taurės varžybos baigėsi kiek anksčiau, nei planuota. Varžybų Kuršių mariose nugalėtojai paaiškėjo po pirmųjų dienų šešių plaukimų, tad geriausius šį kartą surikiavo stiprus vėjas. „Žiemio“ buriuotojai, treniruojami trenerių A.Patašiaus, Mariaus Nagdasovo ir Eugenijaus Čabio iškovojo net 9 taures.

„Smagu, kad šiemet oro sąlygos buvo visiškai kitokios nei pernai ir nereikėjo laukti vėjo, o kai kam jo buvo ir per daug. Malonu matyti jau pažįstamus vaikų veidus ir pažadu kitąmet vėl susitikti jau tradicija tapusioje „Toyota“ taurės regatoje“, – pasibaigus varžyboms sakė „Toyota“ taurės varžybų rėmėjas, klaipėdietis buriuotojas ir bendrovės „Solorina“ direktorius Darius Bartkėnas.

Klaipėdos krašto buriavimo mokyklos „Žiemys“ auklėtiniai kelias dienas po varžybų ilsėsis, o jau kitą savaitgalį „optimistai“ startuos Latvijos čempionate, Liepojoje, o „Laser Radial“ jaunimas Lenkijoje, Dzivnuve, Europos taurės etape.


„Toyota“ buriavimo taurės varžybų nugalėtojai

„Optimist“ klasėje U12 gr. mergaičių įskaita:

I – Barbora Pažemeckaitė (Klaipėda),

II – Ula Venslovaitė (Šiauliai),

III – Ugnė Trimonytė (Vilnius).

Optimist“ klasėje U12 berniukų įskaita:

I – Davidas Mažeika (Neringa),

II – Bartas Kupliauskas (Klaipėda),

III – Vėjas Kašėta (Neringa).

Optimist“ U16 gr. mergaičių įskaita:

I – Mariya Shramkova (Neringa),

II – Liepa Jonuškaitė (Klaipėda),

III – Veja Dumšaitė (Šiauliai).

„Optimist“ U16 gr. berniukų įskaita:

I – Benas Bestauskas (Klaipėda),

II – Adomas Kručius (Klaipėda),

III – Domas Gudauskas (Plungė).

„Laser Radial“ merginų įskaita:

I – Lėja Savickaitė (Kaunas),

II – Smila Blinstrubaitė (Neringa),

III – Greta Kalinauskaitė (ŠIauliai).

„Laser Radial“ vaikinų įskaita:

I – Patrikas Tamašauskas (Klaipėda),

II – Nojus Bestauskas (Klaipėda),

III – Gustas Pipiras (Neringa).

Taurėmis apdovanoti jauniausi varžybų dalyviai iš Klaipėdos Dominykas Delininkaitis ir Adelė Žalaitė.

GALERIJA

  • Buriuotojus patikrino stiprus vėjas
Agnės Bukartaitės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

600 euru

Ar vokiečiai irgi tokiais laiveliais?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS