Dovanų lietus
Kaip gerai tie rinkimai. Galėtų jų būti kuo daugiau, ypač dažnai reikėtų rinkti savivaldybių tarybas. Bent jau kaip prieš 12 metų - kas dvejus metus.
Valdančiosios partijos nors per rinkimų kampanijas prisimena miestų gyventojus ir ima dalinti iš savivaldybių kišenių brangias dovanas.
Lazdijų ir Šilutės valdžios kompensuoja pabrangusį šildymą visiems gyventojams, kuriems jis tiekiamas centralizuotai. Aišku, savo šilumos tiekimo bendrovių sąskaita.
Klaipėdos savivaldybė ėmė valyti daugiabučių namų kiemus už biudžeto lėšas.
Tą mintį pakišo buvę oponentai, o dabar partneriai mažumos Vyriausybėje - socdemai.
Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskričiai Kristina Vintilaitė prispaudė uostamiesčio savivaldybę, kad ši, nenustačiusi kiemų ribų, leido namų valdoms lupti iš gyventojų litus už teritorijų valymą.
Savivaldybė, aišku, nepuolė braižyti ir priskirti plotus daugiabučiams namams. Pusę metų svarsčiusi miesto valdžia nuo sausio pradžios ėmėsi kiemų valymą finansuoti pati.
Iš pradžių žadėjo, kad jau gruodį už kiemų tvarkymą gyventojai nebemokės, tačiau tokią politiškai nebrandžią ekonomiką išmetė į šiukšlyną.
Jei jau nuo gruodžio gyventojai būtų nebemokėję už kiemų valymą, tai pirmosios sąskaitos su nuorodomis, kad kiemų valymą finansuoti perėmė valdžia, būtų pasirodžiusios ryt poryt, tai yra likus iki savivaldybių tarybų rinkimų pusantro mėnesio.
O dabar ilgai žadėta dovana pasirodys iki rinkimų likus porai savaičių - vasario 10 ir11 dienomis.
Tie centai už kiemų valymą labiausiai domina pensininkus, kurie skaičiuoja kiekvieną grašį, nes yra įpratę visą gyvenimą vargti. Jei per anksti bus įteikta dovana, apie valdžios gerumą jie gali ir pamiršti - atmintis nebe ta.
O kai pagyvenę žmonės su visomis sąskaitomis išsiruoš mokėti mokesčius kaip tik paskutinėmis dienomis prieš rinkimus, liks dėkingi valdančiajai partijai už rūpinimąsi paprastu žmogumi.
Dovanėlė ištrauks iš uostamiesčio biudžeto iki šešių milijonų litų. Už tokią sumą galima restauruoti beveik dvi tokias kaip Turgaus gatves senamiestyje.
Antra vertus, jeigu gatvės bus restauruojamos taip, kaip Turgaus, geriau už tuos pinigus valdžia tegu kompensuoja žmonėms ir pabrangusią elektrą.
Naujausi komentarai