Į Gargždus vos spėja vežti asfaltą: remontuoja miesto gatves | KaunoDiena.lt

Į GARGŽDUS VOS SPĖJA VEŽTI ASFALTĄ: REMONTUOJA MIESTO GATVES

Gargždų centre sukasi rangovų technika – daugybė miesto gatvių remontuojamos, klojama nauja asfalto danga, baigiami įrengti lietaus nuotekų tinklai. Šiais metais gargždiškiams teko iškentėti nepatogumus – tai vienoje, tai kitoje vietoje kelininkai buvo uždarę eismą, tačiau tokius darbus šis miestas senokai regėjo.

Vykdo didelius projektus

Gargždų centrinėje dalyje vienu metu tvarkomos kelios gatvės. Žvelgiant nuo centrinės miesto aikštės, kur įsikūrusi Klaipėdos rajono savivaldybė, kelininkai plušėjo keliomis kryptimis.

Tilto gatvė, kuria įvažiuojama į miestą nuo autostrados pusės, kapitališkai remontuojama. Čia pakloti lietaus nuotekų tinklai, sumontuotas valymo įrenginys.

"Šiuo projektu buvo išspręstas Gargždų miesto centrinės dalies lietaus vandens surinkimo klausimas. Rangovas asfalto dangos atstatymo darbus žada baigti iki gruodžio 15 d. Tačiau, aišku, galutinę datą gali nulemti oro sąlygos. Dėl Tilto gatvės savivaldybė su Lietuvos automobilių kelių direkcija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Bus vykdomas ruožo nuo Klaipėdos gatvės iki tilto per Miniją kapitalinis remontas", – pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Audronė Balnionienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Užsimenama, kad ateityje šiame kelyje gali atsirasti ir daugiau naujovių.

"Viliamės, kad pavyks įrengti ne tik dviračių ir pėsčiųjų taką nuo ligoninės žemyn iki Minijos, bet jis atsiras ir kitoje upės pusėje, einant Kaliniškės piliakalnio link. Mes turime tokią viziją, nors pats kelias priklauso Kelių direkcijai. Projektavimo darbai jau eina į pabaigą, tad tikimasi, kad, kitais metais nupirkus rangos darbus, bus galima pradėti remontą. Jo metu būtų sutvarkyti takai, įrengtas apšvietimas", – vylėsi A.Balnionienė.

Gatvėmis – nauju asfaltu

Darbai vyksta ir centrinėje miesto dalyje. Iš esmės rekonstruojama ir Kvietinių gatvė, vedanti nuo centro Gargždų parko link. Čia sutvarkyta dalis nuo Klaipėdos iki Parko gatvių.

Šiame ruože įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, rekonstruota gatvės važiuojamoji dalis. Projekto vertė – kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų.

"Didelis dėmesys šiemet buvo skirtas miesto gatvėms, pėsčiųjų takams. Atnaujintos J.Janonio, Vasario 16-osios, Pušų, Žemaičių gatvių dangos. Pušų gatvėje užbaigta ir žiedinė sankryža, įrengti lietaus nuotekų tinklai. Šiuo metu kelininkai kloja granito trinkeles žiedinės sankryžos, kuri taip erzino gyventojus, centre. Teliks sutvarkyti antrąją Pušų gatvės dalį, kurioje turi būti pakloti lietaus nuotekų tinklai", – paaiškino A.Balnionienė.

Rangovai tvarko ir J.Basanavičiaus gatvę. Šioje gatvėje danga daugybę metų buvo tik lopoma, tad nuspręsta viršutinę asfalto dalį perlieti.

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

"Darbai vyksta ir sodų bendrijose – asfaltuojama Birutės gatvė, Kiškių takas, Kalno gatvė. Gargžduose, kaip ir daugybėje kitų miestų, kyla problemų dėl automobilių stovėjimo vietų. Tad šiemet beveik aštuonioms dešimtims automobilių įrengtos stovėjimo aikštelės J.Janonio gatvėje. Suformuotos stovėjimo vietos ir Žemaičių gatvėje šalia lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" bei senųjų miesto kapinių. Apie keturios dešimtys papildomų stovėjimo vietų atsirado sutvarkytoje Pušų gatvėje", – dėstė A.Balnionienė.

Atgimsta Gargždų parkas

Šiais metais Gargžduose įgyvendinta išties nemažai darbų, susijusių ne tik su infrastruktūros gerinimu, bet ir poilsiu bei laisvalaikiu. Buvo tvarkomi šaligatviai, gargždiškių mėgstamas parkas.

"Šiemet jau beveik pabaigtas įgyvendinti pirmasis etapas. Jo metu Minijos slėnyje įrengti nauji pažintiniai takai, kuriais galima pasiekti vadinamąjį Karvių pliažą. Lankytojų patogumui buvo išvalyta Minijos pakrantė, gruntas, atvežta naujo smėlio, įrengti suolai, gultai. Taip pat čia jau galima ir sportuoti – Sporto centras šalia sutvarkytos maudyklos įrengė tinklinio aikštelę. Be to, šią savaitę Gargždų parke pradėtas sodinti Vyšnių sodas. Jam pasirinkta erdvė šalia naujųjų laiptų. Iš retų vyšnių veislės sukurtas sodas džiugins jau po kelerių metų", – pasakojo A.Balnionienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Tvarkant parką buvo išvalyti viršutinėje jo dalyje esantys krūmynai, pašalinti seni ir pasodinti nauji medžiai, krūmai, tvarkomi želdiniai.

Parko laukia ir antrasis darbų etapas, kuris, planuojama, prasidės jau kitąmet.

Bus rekonstruojamas takų tinklas, įrengtas apšvietimas, praplėsta vaikų žaidimų aikštelė, įrengtas amfiteatras.

Ateityje ten galbūt atsiras ir nauja erdvė sportuojantiesiems.

Klaipėdos rajono savivaldybė artėjančius dvejus metus parkui tvarkyti planuoja kasmet skirti po 400 tūkst. eurų.

GALERIJA

  • Į Gargždus vos spėja vežti asfaltą: remontuoja miesto gatves
  • Į Gargždus vos spėja vežti asfaltą: remontuoja miesto gatves
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

to asfalto toks perteklius gargžduose

kad net nustebino už midos žvyrkelį išasfaltuoti nusprendė, aišku pradžioje duobes :)

ups

smagu skaityti, o tokiame, atrodo netoli esančiame miestuke, kaip Kretinga, rausia, knisa, ir niekaip centrinės gatvės neišasfaltuoja....

Anonimas

kaip suprantu uz savaites reikes pamirsta vamzdi pakloti po nauju asfaltu/ o ir kaip pastebejo.. pavasari bus linkmieji kalneliai... tobulai pinigus i ora sprogdiname
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS