Į Klaipėdą atplaukė dvi NATO fregatos | KaunoDiena.lt

Į KLAIPĖDĄ ATPLAUKĖ DVI NATO FREGATOS

  • 10

Pirmadienį NATO Nuolatinės parengties kovinių laivų 1-osios jūrų grupės fregatos NRP Corte-Real (F332) ir HCMS Toronto (333) prisišvartavo Klaipėdos uoste.

Siekiant užtikrinti COVID–19 prevenciją, laivai visuomenei atviri nebus.

Vizito metu SNMG1 laivų junginio vadas flotilės admirolas Jose Antonio Mirones susitiks su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadu jūrų kapitonu Giedriumi Premenecku.

Laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai. Planuojama, kad atplaukusios sąjungininkų fregatos dalyvaus bendrose pratybose su Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivais.

NPKL1G – tai vienas iš keturių Aljanso nuolatinės parengties jūrų pajėgų junginių. Šiuo metu NATO priklauso keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės. Dvi iš jų (SNMG1 ir SNMG2) jungia didelius antvandeninės kovos laivus, tokius kaip fregatos ir kreiseriai. Kitos dvi junginių (SNMCMG1 ir SNMCMG2) grupės, tai laivų junginiai, kuriems priklauso priešmininės kovos laivai. Šiuo metu SNMCMG1 junginiui vadovauja Lietuvos karininkas komandoras A. Venckūnas, taip pat skirtas štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis" (N42).

Nuo 2006 m. Lietuva kas antrus metus skiria priešmininius laivus vykdyti užduotis šios grupės sudėtyje.

Nuolatinės parengties laivų junginių grupės yra NATO tarptautinių greito reagavimo pajėgų jūrinio komponento dalis, tiesiogiai pavaldi NATO sąjungininkų jūrų vadavietei, kuri yra įsikūrusi Didžiojoje Britanijoje.

GALERIJA

  • Į Klaipėdą atplaukė dvi NATO fregatos
  • Į Klaipėdą atplaukė dvi NATO fregatos
KAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Aidas

Varys trump su nauseda ir linkeviciumi i nemuna zvejoti uztat ir atsiunte dvi valtis

Žuvėdra

Kokios fregatos - burinės??? O kiek lėktuvnešių, kiek padvodkių???

lukasenka su ,,kolibriais,,,

sugebes ir nuo kranto is Baltarusijos,- klaipedoj tas geldas paskandint....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS