Insultų centre Klaipėdoje nuo sunkios negalios išgelbėta jauna moteris | KaunoDiena.lt

INSULTŲ CENTRE KLAIPĖDOJE NUO SUNKIOS NEGALIOS IŠGELBĖTA JAUNA MOTERIS

  • 2

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje savo veiklą pradėjęs Insultų centras jau džiaugiasi pirmaisiais rezultatais – insulto ištiktai jaunai šilutiškei laiku spėta suteikti šiuolaikišką pagalbą. 32 metų pacientė, kuriai iš galvos smegenų kraujagyslės pašalintas krešulys, tikėtina galės gyventi visavertį gyvenimą.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje savo veiklą pradėjęs Insultų centras jau džiaugiasi pirmaisiais rezultatais – insulto ištiktai jaunai šilutiškei laiku spėta suteikti šiuolaikišką pagalbą. 32 metų pacientė, kuriai iš galvos smegenų kraujagyslės pašalintas krešulys, tikėtina galės gyventi visavertį gyvenimą.

Medikai tvirtina, jog tokių puikių rezultatų pasiekė tik komandinio darbo dėka.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministro patvirtintu įsakymu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje pradėjo veikti Insultų centras. Jo tikslas – gydyti ūmius išeminius galvos smegenų insultus taikant inovatyviausius gydymo metodus, kurie taptų prieinami visiems Vakarų Lietuvos gyventojams. Pradėjusiems veikti Insulto klasteriams keliamas reikalavimas pacientą į Insulto centrą pristatyti per pirmąsias valandas nuo ligos simptomų pradžios.

Praėjusį penktadienį į Jūrininkų ligoninę iš Šilutės skubiai atgabenta insulto ištikta 32 metų moteris.

Jūrininkų ligoninės gydytojas neurologas Saulius Tarozas akė, jog pacientė atvežta sunkios būklės: jai buvo dingusi kalba,  paralyžiuota dešinė kūno pusė.

„Džiugu, kad kolegos iš Šilutės veikė profesionaliai: į Klaipėdą greitosios pagalbos automobiliu moteris pristatyta laiku“, - džiaugėsi S.Taroza.

Jūrininkų ligoninėje jai skubos tvarka buvo atlikti tyrimai, parinktas gydymas.

„Pradžioje pacientei taikyta trombolitinė terapija. Kitaip tariant, medikamentų pagalba siekta ištirpdyti trombą. Šiuo būdu neatkūrus kraujotakos buvo imtasi  intervencinio gydymo - mechaninės trombektomijos, kai specialiais prietaisais per aortą keliaujama iki užsikimšusios smegenų arterijos ir ištraukiamas kraujagyslę užkimšęs trombas. Skubos tvarka atlikus šią procedūrą buvo nustatyta, kad trombas užkimšęs viduriniąją smegenų arteriją. Jį pašalinus iš karto buvo stebimas teigiamas efektas“, - pasakojo procedūrą atlikęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas.

Pacientė jau gali atsisėti, atsistoti, nors ir ne visai raiškiai, tačiau kalba.

S.Tarozos teigimu, medikai toliau ieškos jauną moterį ištikusio insulto priežasčių, užsiims antrine profilaktika, o reabilitacinio gydymo pagalba tikisi ją grąžinti į visavertį gyvenimą.

Kad insultas parblokštų tokio jauno amžiaus žmogų – nedažnas atvejis. Spėjama, kad tai gali būti susiję su genetika. Paprastai insultai ištinka vyresnio amžiaus žmones.

„Kuo vyresnis amžius, tuo didesnė insulto rizika. Nuo 55-erių metų kas dešimtmetį insulto tikimybė išauga dvigubai, - įspėjo neurologas.

Šilutiškei atliktos gydomosios procedūros nėra naujiena Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Jų ne viena atlikta ir anksčiau, tačiau tai buvo pirmas atvejis, kai tokia pagalba suteikta jau oficialiai įsteigtame Insultų centre.

Gydytojai teigia, kad jei ne koordinuotas ir sutelktas visų medikų darbas, jei ne laiku suteikta pagalba, insulto pasekmės moteriai galėjo likti kur kas skaudesnės.

„Auksinėmis vadinamos valandos yra labai svarbios sėkmingai gydymo eigai. Pagal neurologų rekomendacijas, į Insultų centrą pacientas turėtų patekti ne vėliau nei per 3,5 val. nuo ligos simptomų – kalbos sutrikimo, veido perkreipino, galūnės nusilpimo – pradžios. Tik tuo atveju galima taikyti pažangiausią gydymo metodiką ir užtikrinti geriausią rezultatą. Padedant kolegoms iš Vakarų Lietuvos regiono sveikatos priežiūros įstaigų esame pasirengę jo siekti“, - patikino Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kadinsulto klasterių sistema leis pasiekti proveržį, gydant šią sunkią ligą. 2012 m. duomenimis, nuo insulto Lietuvos ligoninėse gydyta daugiau kaip 20 tūkstančių ligonių, daugiau kaip 3 tūkst. iš jų mirė. Tai vienas blogiausių rezultatų Europoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

LIGONIS

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas.TAI DAKTARAS IŠ DIDŽIOSIOS RAIDĖS !!! VISOKERIOPOS SĖKMĖS JAM !!!

Klausimelis

Ilgą laiką, apie 15 metų, insultus gydė Universitetinė ligoninė. Parašyta daug mokslinių straipsnių ta tema, gintos daktaro disertacijos. Ar dabar Jūrininkų ligoninė dviratį klaipėdoje išradinėja iš naujo? Ar taip taupomi pinigai kuriant naują skyrių. Ką ministras sako? Jis vis už taupymą, kiek girdisi....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS