Kaip drausminti ne tik negražiai, bet ir pavojingai besielgiančius vaikus? | KaunoDiena.lt

KAIP DRAUSMINTI NE TIK NEGRAŽIAI, BET IR PAVOJINGAI BESIELGIANČIUS VAIKUS?

Vaikai – suaugusiųjų rūpestis, o neretai ir galvos skausmas. Kaip sudrausminti mažuosius neklaužadas, kai jie elgiasi ne tik negražiai, bet ir pavojingai? Šis klausimas – itin aktualus, kai nei savo, nei svetimo vaiko negalima ne tik bausti fiziškai, bet ir pabarti.

Bėgiojo ant garažo stogo

Vitės kvartale gyvenantys žmonės ne pirmą dieną mato, kaip tarp Švyturio g. 10-ojo ir Malūnininkų g. 4 namo du berniukai kabarojasi ant garažų stogo, bėgioja jais. O pastaruoju metu tie patys vaikai buvo pastebėti su purškiamų dažų flakonu rankose.

Jie nusitaikė į sienas priešais daugiabučių namų langus.

Ne vienas suaugęs žmogus bandė subarti šiuos berniukus, reikalavo kuo greičiau nulipti, bet mažieji neklaužados tik atsuko dėdėms užpakalius.

Net matydami, kad nepažįstami dėdės ir tetos juos filmuoja, berniukai šaipėsi, juokėsi ir neketino klausyti suaugusiųjų liepimo nulipti.

Socialiniuose tinkluose šia tema užvirė diskusija. Vieni teigė, kad tokiems išdykėliams reikėtų beržinės košės, kiti suskubo tikinti, kad dabartiniais laikais tai – netinkama auklėjimo priemonė, juo labiau negalima smurtauti prieš svetimus vaikus.

Raginimas kviesti policiją taip pat sulaukė skeptiškų replikų – pareigūnai pirmiausia skuba ten, kur kyla didesnis pavojus. Kai policininkai atvažiuos, berniūkščiai bus išsilakstę.

Visa atsakomybė – tėvams

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė pakartojo visiems žinomą tiesą – už tinkamą vaikų elgesį ir jų auklėjimą, visų pirma, yra atsakingi vaiko tėvai.

Pastebėjus, kad vaikai pažeidžia viešąją tvarką ar daro kažką nelegalaus, galima juos nufotografuoti ar nufilmuoti ir tokį įrašą perduoti atsakingoms institucijoms.

Jie turėtų rūpintis vaikais ir auklėti taip, kad vaikai elgtųsi atsakingai, būtų atsargūs, tausotų ne tik savo, bet ir svetimą turtą, gerbtų kitus žmones tiek artimoje aplinkoje, tiek viešumoje.

Tikra tiesa, kad tėvai ne visada žino, kur yra ir ką veikia jų vaikai, o jie atšilus orams vis daugiau laiko praleidžia ne kieme.

„Suprantame, kad situacija kelia susirūpinimą ir nerimą. Gavę informacijos apie konkrečius vaikus, rizikuojančius savo sveikata ir aplinkinių gerove, vaiko teisių gynėjai vyksta į šeimą ir aiškinasi, iš kur kyla toks vaikų elgesys, gal jie susiduria su nepriežiūra, o gal tėvams sudėtinga susitarti su paaugliais. Situacijų gali būti įvairių, tačiau svarbu žinoti, kad jos visos gali būti išsprendžiamos gavus tinkamą pagalbą“, – teigė G. Noliūtė.

Ragina nenutylėti

Apie pavojingai išdykaujančius vaikus Švyturio gatvėje vaikų teisių saugotojai nėra gavę žinių.

Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja paaiškino, kad pamatę netinkamai ir net pavojingai besielgiančius vaikus suaugusieji turėtų įspėti juos.

Jeigu į pastabas nepilnamečiai nereaguoja ir nekeičia savo elgesio, reikėtų apie tai pranešti policijai ar vaiko teisių gynėjams.

„Pastebėjus, kad vaikai pažeidžia viešąją tvarką ar daro kažką nelegalaus, pavyzdžiui, niokoja kitų žmonių turtą, vartoja neleistinas medžiagas, galima vaikus nufotografuoti ar nufilmuoti ir tokį įrašą perduoti atsakingoms institucijoms, kurios toliau aiškinsis situaciją ir suteiks reikiamą pagalbą“, – paaiškino G. Noliūtė.

Pasak jos, nors vaikų atvaizdas yra saugomas įstatymo ir įprastai norint nepilnamečius filmuoti ar fotografuoti reikalingas tėvų ar globėjų sutikimas, toks reikalavimas negalioja, jeigu yra fiksuojamas viešosios tvarkos pažeidimas ar kitas nusižengimas.

Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą derėtų artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos telefonu.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

Sugrausminti reikia kanapemis ar marichuna, koksu ar ratukais. Tiktai nesiulykit saldainiu nes galit gauti i galva

DIEVO ŽODIS

Patarlių knyga, 23 skyrius: 13 Nepalik vaiko nenubausto, nes jei suduosi jam rykšte, jis nemirs. 14 Tu nubausi jį rykšte ir išgelbėsi jo sielą nuo pragaro.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS