Karinės pratybos uostamiestyje: su ginklais – į mokyklos kiemą | KaunoDiena.lt

KARINĖS PRATYBOS UOSTAMIESTYJE: SU GINKLAIS – Į MOKYKLOS KIEMĄ

Klaipėdiečiai įvairiose miesto gatvėse visą savaitę stebėjo kariškius. Karinių pajėgų automobiliai važinėjo po rajono miškus, o miestiečiai matė net specialiai įrengtą kariškių stovyklavietę.

Prie mokyklos – štabas

Spalio 21–25 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotoji pėstininkų brigada "Žemaitija" Klaipėdos apskrities teritorijoje organizavo pratybas "Stiprus grifonas 2019".

Pratybose dalyvavo apie 320 karių, buvo naudojamas karinis transportas – sunkvežimiai, visureigiai ir vikšriniai transporteriai.

Ginklų šūvių ar pabūklų salvių šį kartą nebūta. Bet kariškių bruzdėjimas mieste kėlė susidomėjimą.

Šalia Gedminų progimnazijos kariškiai įsirengė savotišką stovyklavietę. Tik penktadienio popietę vyrai ėmė ardyti palapines ir krautis mantą į automobilius.

"Gyventojai galėjo matyti karinės technikos judėjimą ar pavienių karių vaikščiojimą. Šios pratybos skirtos vadavietėms ir valdymo grupėms. Batalionų štabai ir kuopų valdymo grupės gavo užduotis ir turėjo jas vykdyti. Pratybos yra svarbios, nes imituojami kariniai veiksmai, nors jų scenarijus ir išgalvotas", – pasakojo motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" vadovas Nerijus Stankevičius.

Nerijus Stankevičius. KAM nuotr.

Grėsmė – iš užsienio

Pasak pratybų legendos, iš nedraugiškai nusiteikusios kaimyninės šalies jaučiamos tam tikros įtampos, eskaluojama nesantaika.

"Vėliau pastebima, jog į Lietuvos teritoriją patenka priešiškai nusiteikę užsienio šalių piliečiai, specialiosios pajėgos, kurios pradeda skleisti dezinformaciją, imasi negatyvios veiklos, nuteikinėja vietos gyventojus. Griebiamasi sabotažo, veikla nukreipiama prieš mūsų šalies energetinius dalykus", – pratybų eigą nupasakojo brigados vadas.

Mes turime žinoti, kaip elgtis šalį užpuolus žaliesiems žmogeliukams.

Į tokius veiksmus turi reaguoti motorizuotoji pėstininkų brigada "Žemaitija".

"Mes turime žinoti, kaip elgtis šalį užpuolus žaliesiems žmogeliukams. Pagal scenarijų į teritoriją patenka nebe žalieji žmogeliukai, o reali kariuomenė. O mes turime ją sunaikinti", – patikino N.Stankevičius.

Mokymai – rajono miškuose

Kiekvieno karinio vieneto vadovybė pratybų metu gaudavo tam tikras užduotis.

"Pagal scenarijų į bataliono teritoriją patenka priešiškos šalies kariškiai. Bataliono vadas turi įvertinti matomo karinio vieneto sudėtį, karių skaičių ir pats turi priimti sprendimus, ką jis turi daryti – ar batalionas naikina, o gal atsitraukia, prašydamas pastiprinimo", – pastebėjo N.Stankevičius.

Kariškių grupes buvo galima matyti Klaipėdos rajono keliuose, Kiškėnų kaimo miškuose.

Viešajai tvarkai ir saugumui užtikrinti buvo pasitelkta Lietuvos kariuomenės Karo policija, kuri koordinavo veiksmus su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu.

GALERIJA

  • Karinės pratybos uostamiestyje: su ginklais – į mokyklos kiemą
  • Karinės pratybos uostamiestyje: su ginklais – į mokyklos kiemą
Rašyti komentarą
Komentarai (23)

keista

nejaugi komentarus berašo tik psichiniai ligoniai ?????

Buduliai

Drasuoliai prie kompo.Ruskiams atejus apsišikę nersit i krumus

tai

Gera taktika, priešai puola "patriotai" slepiasi mokyklose, vaikų darželiuose ir ligoninėse :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS