Klaipėdiečiai aktyviai deklaruoja pajamas | KaunoDiena.lt

KLAIPĖDIEČIAI AKTYVIAI DEKLARUOJA PAJAMAS

  • 2

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad paskelbus apie deklaravimą per pirmą dieną (kovo 8 d.) pajamas deklaravo 4,7 tūkst. uostamiesčio gyventojų, o iš viso nuo metų pradžios jau pateikta per 28 tūkst. klaipėdiečių pajamų deklaracijų. Deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius reikia iki gegužės 2 d.

Šiais metais Valstybinė mokesčių inspekcija šalies gyventojams parengė ir Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) paskelbė daugiau nei 2,4 mln. pajamų mokesčio deklaracijų, iš jų 1,8 mln. yra visiškai užpildytos.

Klaipėdoje pajamas pernai iš viso deklaravo apie 82 tūkst. gyventojų, iš jų apie 52,6 tūkst. deklaravo grąžintiną per 17,3 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio sumą.

Pajamų mokesčio permokos visiems laiku ir teisingai pajamas deklaravusiems gyventojams grąžinamos iki liepos 31 d. Permokų grąžinimui sąrašai sudaromi atsitiktine tvarka, neatsižvelgiant į deklaracijos pateikimo datą.

Pajamas deklaruoti privalo gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą; gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius (pvz., palūkanos, už būsto nuomą ar užsienyje gautos pajamos); pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu ir dėl to susidarė mokėtina gyventojų pajamų mokesčio suma bei kt.

Iš viso pajamų deklaracijas šiais metais pateikti privalo 822 tūkst. šalies gyventojų, iš kurių 327 tūkst. praėjusiais metais vykdė individualią veiklą su pažyma arba įsigiję verslo liudijimą.

Pernai laiku deklaracijas pateikė 91 proc. šalies gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Vmi

Pradėjo dar kaip pradejo

KLAUSIMAS

AR PRADEJO DRAZINT PERMOKAS?AR GAVO KAS?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS