Klaipėdoje bus pagerbti kraujo donorai | KaunoDiena.lt

KLAIPĖDOJE BUS PAGERBTI KRAUJO DONORAI

  • 0

Penktadienį Klaipėdoje bus pagerbti nuolatiniai kraujo donorai, pranešė Nacionalinis kraujo centras (NKC).

Per iškilmingą renginį bus pagerbta apie 60 donorų iš Klaipėdos ir Klaipėdos regiono, daugiau nei 30 kartų neatlygintinai davusių kraujo.

Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, uostamiestyje pirmaisiais COVID-19 pandemijos metais šiek tiek sumažėjęs kraujo donorų skaičius pastaraisiais metais grįžta į įprastas vėžes. 2020 metais kraujo NKC Klaipėdos skyriuje dovanojo 13,2 tūkst. donorų, pernai – beveik 14,3 tūkst., o šiemet, tikimasi, jų bus ne mažiau nei praėjusiais metais.

„Šis padėkos vakaras tai galimybė tarti nuoširdų „ačiū“ tiems žmonėms, kurie reguliariai duoda kraujo gelbėdami kitų bendrapiliečių gyvybes ir padėdami jiems greičiau sveikti. Viena donacija padeda trims pacientams, todėl kviečiu visus geros valios žmones rasti laiko, užsukti į artimiausią kraujo donorystės centrą ir atminti – niekada nežinome, kada tokios pagalbos gali prireikti mums patiems“, – sakė D. Gutauskas.

Jo teigimu, Klaipėdos padalinyje kiekvieną mėnesį vidutiniškai kraujo duoda 1200 kraujo donorų. Uostamiestyje, kaip ir visoje Lietuvoje, kraujo duodančių vyrų ir moterų santykis yra panašus – vyrai sudaro 53–55 proc., moterys 45–47 proc. visų kraujo donorų.

Penktadienį aikštėje šalia prekybos centro „Studlendas“ įsikursiančioje Nacionalinio kraujo centro palapinėje nuo 12 iki 18 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės duoti kraujo.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS