Klaipėdos uoste iškelti 28 sprogmenys | KaunoDiena.lt

KLAIPĖDOS UOSTE IŠKELTI 28 SPROGMENYS

  • 1

Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos narai išminuotojai, trečiadienį vykdydami dugno apžiūrą ties Klaipėdos miesto krantine (prie Naujosios perkėlos), aptiko 22 Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių gamybos artilerijos sviedinius.

5 metrų gylyje buvo aptiktas vienas 150 mm artilerijos sviedinys ir 21 vienetas 105 mm artilerijos sviedinių, o nuo balandžio 19 d. vykdytų paieškų metu jau aptikti 28 sprogmenys, nurodoma Lietuvos kariuomenės pranešime. Visi narų išminuotojų rasti sprogmenys iškelti ir išgabenti į poligoną sunaikinti.

Klaipėdos uosto akvatorijoje, Smiltynės pusėje ties Senąja perkėla bei prie Naujosios perkėlos, žvalgyba ieškant Antrojo pasaulio karo sprogmenų suintensyvėjo pradėjus krantinių atnaujinimo darbus, kuriuos dėl rastų sprogmenų ir jų dalių dažnai tenka stabdyti. Kaip rašoma pranešime, nors daugybę metų po vandeniu pragulėjęs sprogmuo nyksta ir kelia vis mažiau pavojaus, su visais sprogmenimis būtina elgtis atsargiai ir laikyti nustatytų saugos taisyklių.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Rašytojams derėtų žinoti

kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto narai aptiko ir po to įškvietė KJP PVK NARUS?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS