Liepos 6-ąją himną giedos karūnuoti | KaunoDiena.lt

LIEPOS 6-ĄJĄ HIMNĄ GIEDOS KARŪNUOTI

Jau rytoj lietuviai visame pasaulyje vienu metu giedos tautinę giesmę, o kai kurie galvas dabins pačių pasigamintomis karūnomis. Tokią idėją pavasarį iškėlė užsienyje gyvenanti lietuvių kalbą, literatūrą ir etnologiją studijavusi moteris.

Pagrindinė V.Stukaitės-Laniauskienės mintis – karūną nusimegzti, nusinerti, nusivelti ar susirišti. Tam tikslui raginta naudoti geltonus ar aukso spalvą primenančius siūlus.

Ši idėja netruko pasklisti socialiniais tinklais. Vienas pagrindinių tikslų yra ne tik pati karūna, bet jos gamybos metu žmones susieti draugystės saitais.

Tam tikslui sukurta uždara "Facebook" grupė "Giedokim kaip gieda karaliai".

Mindaugo karūnavimo šventės išvakarėse V.Stukaitė-Laniauskienė džiaugėsi, kad prie kvietimo gamintis karūnas prisijungė ir lietuviai tėvynėje, ir tautiečiai užsienyje, daugiausia  lituanistinių mokyklų lankytojai bei jų tėvai, seneliai.

Tikiu, kad daugybė lietuvių giedos himną karūnuoti.

"Tikiu, kad tautiečiai už Lietuvos ribų giedos tautinę giesmę karūnuoti. Labai džiaugiamės, kad dėl šio projekto užsienyje gyvenančių lietuvių tapatybė sustiprėjo. Lietuvoje, kaip matau iš "Facebook" grupės "Giedokim, kaip gieda karaliai", prie mūsų siūlymo gamintis karūnas jungėsi įvairaus amžiaus, skirtingų socialinių grupių, bendruomenių nariai. Žmonės mezga ar kitaip gaminasi karūnas. Tikiu, kad daugybė lietuvių giedos himną karūnuoti", – džiaugėsi V.Stukaitė-Laniauskienė.

Prie idėjos prisijungė Kauno kartų namai, mezgimo suoleliai buvo organizuoti Drevernoje, Žadeikiuose. Įvairiais būdais karūnos gamintos Ariogalos užimtumo centre. Kai kuriuose Lietuvos regionuose prie karūnų gaminimo prisijungė neįgaliųjų klubai.

Mažeikių skrajojamasis teatras stato spektaklį apie Barborą Radvilaitę. Liepos 6-ąją jie rodys spektaklį, scenoje jie turės milžinišką karūną ir giedos Lietuvos himną. Šiame mieste karūnas nėrė ir klubo "Mano namai" narės.

Vien prie "Facebook" paskyros prisijungė apie 300 žmonių, kiekvienas jų turi artimųjų būrelį.

Daug žmonių per šią akciją mezgimą ar vėlimą atrado, kaip naują laisvalaikio leidimo formą. V.Stukaitė-Laniauskienė tikisi, kad karūnų gaminimas turės teigiamos įtakos ir žmonių psichinei sveikatai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Laimis

Aš irgi dainuosiu himną: Tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė, Už laisvę ir tiesą kovojus ilgai. Kur Vilnius, kur Nemunas, Baltijos jūra, Ten klesti mūs miestai, derlingi laukai. Ai tiesa, jau 30 metų, kaip nebeklesti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS