Neįtikėtina: internautai užfiksavo retą reiškinį – ledo vaivorykštę | KaunoDiena.lt

NEĮTIKĖTINA: INTERNAUTAI UŽFIKSAVO RETĄ REIŠKINĮ – LEDO VAIVORYKŠTĘ

Orų entuziastai, laiką leidžiantys gamtoje, šią žiemą fiksuoja įvairiausių gamtos išdaigų. Vieno gamtos mylėtojo nufotografuota ledo arba rūko vaivorykštė nustebino net specialistus.

Šviesiame, panašu, be kritulių, danguje žmogus įamžino į halą panašų reiškinį.

Tačiau atidžiau nuotrauką apžiūrėjęs Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Tyrimų ir plėtros skyriaus vedėjas Donatas Valiukas patikino, kad nuotraukoje veikiausiai yra ne halas.

„Halas – optinis reiškinys, susidarantis lūžtant ir atsispindint šviesos spinduliams plunksninių ir plunksninių sluoksninių debesų šešiabriauniuose prizmės formos ledo kristaluose. Tačiau halas visuomet fiksuojamas aplink šviesos šaltinį – saulę arba mėnulį. O čia mes saulės nematome, nebent ji kažkur debesyse“, – studijuodamas nuotrauką kalbėjo D.Valiukas.

Internautai fiksuotą vaizdą įvardijo kaip ledo arba rūko vaivorykštę.

„Ir jie yra teisūs. Teks sugalvoti naujadarą. Nesu pats tokio reiškinio matęs. Tikėtina, kad tai vaivorykštė, tačiau septynių jai būdingų spalvų nematome. Vaivorykštė susidaro priešingoje pusėje nei saulė. Man atrodo, kad ore – ne vandens, o ledo kristalėliai, todėl tokią vaivorykštę galima vadinti tiek rūko, tiek ledo vaivorykšte“, – paaiškino D.Valiukas.

Specialistas spėjo, kad ledo kristalai tuo metu danguje buvo tokie smulkūs, kad šviesos spinduliai, juos kirsdami, neskleidė tradicinei vaivorykštei būdingų spalvų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS