Neringa kvies ragauti žiobrių | KaunoDiena.lt

NERINGA KVIES RAGAUTI ŽIOBRIŲ

  • 0

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila" balandžio 30-ąją kviečia į linksmą pavasarinę žvejų šventę "Žiobrines".

Tai – unikalus renginys, Neringoje vyksiantis jau trečią kartą.

Lankytojai čia galės ant laužo išsikepti žuvų, pasiklausyti liaudiškos muzikos garsų, padalyvauti žvejiškuose žaidimuose, tautodailininkų mugėje ir tapti kitų linksmybių, kurios nuo vidurdienio vyks Nidos uosto teritorijoje, dalimi.

"Šią nuotaikingą pavasario šventę organizuojame jau trejetą metų iš eilės ir kasmet sulaukiame vis didesnio lankytojų susidomėjimo. "Žiobrinės" – neeilinis renginys, užburiantis savo žvejiška dvasia ir puikiu žuvies skoniu. Tikimės, kad orai mūsų nenuvils ir puikiai praleisime šeštadienio popietę", – paskutinę balandžio dieną į Nidą ragino atvykti "Agilos" direktorė Edita Lubickaitė.

Šventės laikas pasirinktas neatsitiktinai – pavasarį žiobriai iš Baltijos jūros masiškai plaukia neršti upėmis aukštyn. Juk, žinome, rudenį ir pavasarį šios žuvys būna ypač gardžios.

Jau nuo seno Kuršių nerijos žvejai balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje per "Žiobrines" aptardavo besibaigiantį pavasarinės žūklės sezoną ir, o kaipgi kitaip, kepdavo žiobrius. Jie buvo ruošiami specialiu būdu: skustai žuviai aštriu peiliu būdavo suraižomi šonai, pripilama druskos, prikaišoma svogūnų. Vėliau žiobris būdavo maunamas ant medinių vytelių bei susmaigstomas prie ugnies kepimui. Taip patys paruošti žuvį galės ir renginio lankytojai.

Neringoje vyksiančios šventės lankytojai taip pat bus raginami dalyvauti ir gausioje mokomųjų užsiėmimų programoje. Čia jie galės pasisemti naudingų žinių iš šio krašto žolininkų, gintaro meistrų bei muziejininkų. Pramogų netrūks ir mažiesiems, kuriems bus rengiami keramikos ir žuvų pažinimo užsiėmimai.

Organizatoriai taip pat kvies dalyvauti ekskursijoje po Nidą, kurią ves Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai, o vakare pasilinksminti kartu su kolumbietiškos dvasios grupe "Parranda Polar".

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS