Nidoje veiklą pradėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla | KaunoDiena.lt

NIDOJE VEIKLĄ PRADĖJO KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIO PARKO GAMTOS MOKYKLA

  • 2

Nidoje oficialiai veiklą pradėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla.

„Su visa dokumentacija, pradedant nuo investicinių projektų, pamąstymai pradėjo dar 2015 metais, tad iki įgyvendinimo buvo ilgas kelias. Dabar – iššūkis ir džiaugsmas“, – BNS sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.

Gamtos mokykla veiks visus metus ir yra atvira visiems, norintiems pažinti Kuršių neriją – stebėti paukščių migraciją, keliauti basomis per smėlio dykumą, klausytis jūros bangų, ragauti nepažintus augalus, uosti miško kvapus, ieškoti užpustytų kaimų, pažinti gyvūnų pėdsakus, keliauti marių ledu – visa tai, kas priartina žmogaus pasaulį prie gamtos ir suteikia pažinimo džiaugsmą, pranešė Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

„Džiaugiuosi, kad įrodėm, kad ši mokykla yra reikalinga, o tuomet Europos Sąjungos lėšomis finansuojama programa priėmė mus į savo sąrašą“, – pristatyme bendruomenei sakė A. Feser.

Lietuvoje iš viso yra devynios gamtos mokyklos ir kiekviena iš jų yra unikali, skirta pabrėžti tos teritorijos išskirtinumą.

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla – tai neformalaus gamtinio švietimo erdvė, kurioje lankytojai bus supažindinami su Kuršių nerijos gamtos ir kultūros vertybėmis, bus padedama suprasti gamtoje vykstančius procesus ir siekiama ugdyti atsakingą elgesį gamtoje.

Edukacijos, skirtos pristatyti nacionalinio parko gamtą, organizuotos ir anksčiau, tačiau naujai kuriama Gamtos mokykla suteiks fizines erdves, kurios praplečia gamtinio švietimo galimybes.

Planuojama, kad Gamtos mokykla vykdys neformaliojo švietimo veiklas, moksleivių grupių edukacijas, pamokas gamtoje, mokomuosius ir pažintinius žygius įvairioms grupėms, trumpalaikes ir ilgalaikes stovyklas, seminarus ir kt. Organizuojant Gamtos mokyklos veiklas, kviečiama bendradarbiauti ir Neringos bendruomenė. 

Anot mero Dariaus Jasaičio, ši mokykla neabejotinai kurs Neringai pridėtinę vertę ir bus populiari tiek tarp kurorto gyventojų, tiek tarp svečių.

„Greta organizuojamų renginių ir edukacijų, galime džiaugtis ir gerėjančia, gamtiniam pažinimui skirta infrastruktūra – pusiasalio gamtovaizdžiais galime grožėtis nuo išskirtinių regyklų,  naujų apžvalgos vietų, atnaujinta informacinė sistema, bendradarbiaujant su savivaldybe buvo įrengti nauji laiptai į Parnidžio kopą, o šiandien džiaugiamės atverdami Gamtos mokyklos duris“, – sakė Neringos savivaldybės meras.

Gamtos mokyklos pristatymą bendruomenei pažymėjo ir Neringos savivaldybės Garbės ženklo įteikimo iškilmės  A. Feser.

Juo vadovė apdovanota už svarų indėlį puoselėjant ir visuomenei pristatant išskirtinę visuotinę Kuršių nerijos vertę bei iniciatyvas, kuriančias naujas šio krašto kurortines tradicijas ir garsinančias Neringą Lietuvoje ir pasaulyje.

Dar vienas Gamtos mokyklos filialas Smiltynėje bus atidarytas kitais metais. 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

tai čia toks sumanymas ir yra,

kada pasikeitus valdžiai pasirodys, kad "mokykla" neissilaiko, negali susimokėti už elektrą, šildymą, vandenį ir kt.palaugas, iš karto atsiras kas išgelbės ir "iš pasigailėjimo" išpirks iš dabartinių savininkų bankrutuojančią mokyklą.Tegyvuoja viso pasaulio kaštonai !

tai tipo mižnės apgyvendins veltui valkatas

už mokesčių mokėtojų babkes, jūsu kontora užsidarys su sekančia valdžia dūros, veltui nieko nebūna

SUSIJUSIOS NAUJIENOS