Pajamas deklaravę klaipėdiečiai susigrąžino 14,7 mln. eurų | KaunoDiena.lt

PAJAMAS DEKLARAVĘ KLAIPĖDIEČIAI SUSIGRĄŽINO 14,7 MLN. EURŲ

Šiemet pajamų deklaracijas už praėjusius ir ankstesnius metus pateikusiems klaipėdiečiams jau yra grąžinta per 14,7 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio, jis grąžintas apie 45 tūkst. miestiečių.

Deklaravo savarankiškai

Didžioji dalis klaipėdiečių pajamas įprastai deklaruoja ir sumoka laiku. Šiemet tai reikėjo padaryti iki gegužės 2 d.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, apie 90 proc. gyventojų deklaravo visiškai savarankiškai e. būdu.

"Visgi kasmet turime ir vėluojančiųjų, o pasitikrinti, ar esate skolingi valstybės biudžetui, galite prisijungę prie "Mano VMI" paskyros. Iš daugiau nei 16 tūkst. savarankiškai dirbančių Klaipėdos gyventojų, turėjusių deklaruoti pajamas, jų vis dar nedeklaravo per 2 tūkstančiai gyventojų", – patikino Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Skaičiuoja delspinigius

Taip pat apie 1,6 tūkst. turi pateikti deklaracijas dėl pritaikyto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio, o per 600 – dėl parduoto nekilnojamojo turto, neišlaikyto nuosavybėje 10 metų.

"Dalis klientų, kuriems VMI išsiuntė priminimus, į juos atsiliepia ir tvarkosi, kitus raginame suskubti ir kaip įmanoma greičiau pateikti deklaracijas bei sumokėti mokesčius", – priminė L.Mačernienė.

Apie pareigą pateikti pajamų ir turto deklaraciją visų pirma gyventojams primenama asmeniniu pranešimu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), o tiems, kurie nėra elektroninių paslaugų naudotojai, apie tai pranešama paštu deklaruotu gyvenamosios vietos adresu.

Mokesčio apskaičiavimas neatleidžia gyventojo nuo pareigos pateikti privalomą deklaraciją.

Svarbu tai, kad po priminimo gavimo gyventojai turi 10 dienų pateikti deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti gyventojų pajamų mokestį.

Pasibaigus deklaravimo terminui jau nuo kitos dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai nuo nesumokėtos mokesčio sumos – 0,03 proc. per dieną, todėl delsti neapsimoka.

"Jeigu klientai turi finansinių sunkumų, yra galimybė kreiptis į VMI dėl mokesčių išdėstymo dalimis gyventojui patogiu grafiku. Tai reiškia, kad galima sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS)", – paaiškino L.Mačernienė.

Prievolės: Mokesčių inspekcijos atstovė L.Mačernienė priminė, kad iš daugiau nei 16 tūkst. savarankiškai dirbančių klaipėdiečių, turėjusių deklaruoti pajamas, jų vis dar nedeklaravo per 2 tūkst. gyventojų. VMI nuotr.

Numatyta atsakomybė

Svarbu, jog, prieš sudarant mokestinės paskolos sutartį, būtų pateikta pajamų deklaracija.

Tais atvejais, kai priminimą gavęs klientas nepateikia deklaracijos ir nesumoka mokesčių arba pateikia deklaraciją ir nesudaro MPS, VMI turi teisę mokestį apskaičiuoti ir kartu su susidariusiais delspinigiais išieškoti iš pamiršusių sumokėti gyventojų.

Tačiau mokesčio apskaičiavimas neatleidžia gyventojo nuo pareigos pateikti privalomą deklaraciją. Už deklaracijų nepateikimą yra taikoma administracinė atsakomybė.

"Noriu atkreipti dėmesį į kontaktinių duomenų tikslumą, kuriuos pateikiate Mokesčių inspekcijai. Svarbu teisingai deklaruoti gyvenamosios vietos adresą bei nurodyti kitus kontaktinius duomenis. Pasitikrinti, ar deklaruotą gyvenamąją vietą nurodėte teisingai, galima Registrų centro interneto svetainėje", – priminė L.Mačernienė.

Taip pat patariama pasitikrinti, ar tiksliai nurodyti kontaktiniai duomenys VMI informacinėse sistemose "Mano VMI" ir EDS, nes tik teisingai pateikti duomenys užtikrina, jog visa mokesčių administratoriaus informacija, kuri reikalinga klientui, jį pasieks laiku.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

klaipėdietis

dar negavau

SUSIJUSIOS NAUJIENOS