Patikimiausias šildymo sąskaitų mažinimo būdas – namo renovacija | KaunoDiena.lt

PATIKIMIAUSIAS ŠILDYMO SĄSKAITŲ MAŽINIMO BŪDAS – NAMO RENOVACIJA

  • 32

Dėl šimtais procentų per metus pabrangusių dujų, biokuro, elektros ir kitų energijos išteklių, Lietuvoje šis šildymo sezonas tapo istorinis – šildymo kainos išaugo rekordiškai. Visgi, mažiausiai nukentėjo renovuotų daugiabučių namų gyventojai. Jie džiaugiasi ne tik mažesnėmis išlaidomis šildymui, kokybiškesnėmis gyvenimo sąlygomis, bet ir gražesniu pastato vaizdu bei padidėjusia turto verte.

Renovuotų namų šildymo sąskaitos mažėja 25–60 proc.

Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis (http://www.betalt.lt/), Klaipėdos mieste yra renovuoti 258 daugiabučiai namai, bet tai tik maža dalis iš tų 1 848, kurie galėtų būti atnaujinti. Nors Klaipėdos renovacijos tempai vieni sparčiausių šalyje – šiuo metu uostamiestyje renovuojamas 121 daugiabutis namas, dar daugelis klaipėdiečių dvejoja, ar verta tai daryti.

Specialistai išskiria šiuos pagrindinius daugiabučių renovacijos privalumus:

• Sutaupysite – už šildymą mokėsite 25–60 proc. mažiau nei prieš daugiabučio renovaciją.

• Padidės būsto kaina – atnaujintas būstas tampa daug patrauklesnis pirkėjams, tai patikima investicija į būsto vertės pakėlimą.

• Apsaugosite pastato konstrukcijas ir atnaujinsite inžinerines sistemas – pailginsite pastato ilgaamžiškumą ir išvengsite netikėtų išlaidų dėl galimų avarijų ar neplanuotų remonto darbų.

• Pagerės gyvenimo kokybė, kuri tiesiogiai priklauso nuo namų ir aplinkos, kurioje gyvename.

• Prisidėsite prie klimato kaitos mažinimo. Atnaujinto daugiabučio 60 kv. metrų butas per šildymo sezoną sumažina anglies dioksido dujų išmetimus daugiau nei tona.

Renovuoti namai taupumu lenkia naujus

AB „Klaipėdos energija“ kas mėnesį suveda miesto statistiką, kuri akivaizdžiai byloja, jog per keturis šalčiausius šio šildymo sezono mėnesius renovuotų namų gyventojai  sumokėjo per 80 proc. mažiau, nei gyvenantys nerenovuotuose namuose.

Renovuotų namų šildymo sąskaitos kone dvigubai mažesnės už nerenovuotų.

Skaičiuojama, kad 60 m2 nerenovuotas butas 2021 m. lapkričio– vasario mėn. už šilumą sumokėjo 248,15 Eur (be PVM), kai tuo pačiu laikotarpiu renovuotas butas sumokėjo – 137,54 Eur (be PVM).

Dar vienas nenuginčijamas šilumos išlaidų statistikos faktas, kad neretai renovuotuose daugiabučiuose šilumos suvartojama net mažiau nei naujos statybos namuose.

„Man regis, kad specialistai jau kone 30 metų kartoja, o ir gyventojai puikiai žino, jog visiška ar dalinė namo renovacija yra geriausias būdas taupyti šildymo išlaidas. Ir kartu pasiekiama, kad gyvenama komfortiškoje aplinkoje, butai neperkaitinami, galima patiems reguliuoti šildymą kambariuose pagal poreikį“, – sakė AB „Klaipėdos energija“ Klientų aptarnavimo padalinio vadovas Virginijus Zutkis.

Šiuo metu būsto savininkai gali pasirinkti, ar įgyvendinti namo atnaujinimo projektą pagal Vyriausybės patvirtintą programą, ar pagal ją atitinkančias savivaldybių programas. Šilumos taupymu turėtų būti suinteresuoti pastatų gyventojai ir jiems atstovaujantys administratoriai, bendrijų pirmininkai. Dalyvauti namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje gali namai, kurie atitinka daugiabučio statusą – turi ne mažiau kaip 3 butus ir yra pastatyti iki 1993 m.

Pasitikrinti, kiek konkretus Klaipėdos ar Gargždų daugiabutis namas suvartoja šilumos ir palyginti su kitais, galima AB „Klaipėdos energija“ internetiniame puslapyje https://www.klenergija.lt/gyventojams/silumos-kokybe-jusu-name/.

Rašyti komentarą
Komentarai (32)

Margarita

Draugai gyvena tokiame pačiame bute, tik renovuotame name - už šildymą lygiai tiek pat kaip aš nerenovuotame. Kodėl žmonės apgaudinėjami ir verčiami per prievartą imti paskolas bankuose 20 metų?

konservatorių CHUNTA n u g r i o v ė visus PAMINKLUS

Lietuvoje---b e l i k o dar NUGRIAUTI visus gyv.NAMUS p a s t a t y t u s sovietmečiu-- tuo ir baigtųsi chuntos " gerų darbų" misija Lietuvoje.

aleikit

Namus tuos nuosavus patvarkykit, nukelkit, kas pajėgia leiskite išsirinkti po plytą, baslį, rėmą kokį, nes po 1990 m tik žulikai galėjo tokiais mastais renovuoti nuosavus namus, statyti naujus, remontuoti. Tai faktas. Be jokio gailesčio. Pati didžiausia tarša ir žala yra iš tų naujųjų savininkų. Kiek galite važiuoti ant skurdžiausųjų gyventojų? A? Renovacijas matai siūlo. Renovuokit gal savo išsigimėles dukras su kibiro dydžio snukiais ir prifarširuotas narkotikų, pasižiūrėkit į savo išsigimusius anūkus. Kam jums dar tie papildomi pinigai išplėšti iš vargetų? Kur dėsit? Savo lievai dukrai kokiai nors nabagei naujus silikoninius žabtus įstatysit? Nepadės. Žmonės savi, visi matė, skaičiavo, stebėjo ir juokėsi iš naujųjų prakutėlių. Neturit kur dėt statybų laužo - laukia rytinės ubagės, išsinešios su krepšiais, tik duokit joms tų radioaktyvių plytų, blokelių ir asbestinių šiferių.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS