Penkiaaukščio gyventojams lietus streso nebekelia Pereiti į pagrindinį turinį

Penkiaaukščio gyventojams lietus streso nebekelia

2025-05-06 05:00 kauno.diena.lt inf.

„Pagaliau baigėsi mūsų vargai dėl kiauro stogo ir nebereikia kaskart krūpčioti ir stresuoti, kai pradeda lyti. Dabar jaučiamės saugūs“, – sako Naikupės g. 19 namo gyventojai ir džiaugiasi, kad stogo tvarkybos darbus organizavęs „Mano BŪSTAS“ sklandžiai išsprendė visas problemas.

Penkiaaukščio gyventojams lietus streso nebekelia
Penkiaaukščio gyventojams lietus streso nebekelia / Partnerių nuotr.

Naikupės g. 19 namo stogas, įrengtas dar 1975 m., per penkis dešimtmečius nebuvo nė karto rimtai remontuotas. Bėgant metams, stogo danga visiškai susidėvėjo – ji leido vandenį, buvo padengta samanomis, o parapetų ir ventiliacijos kaminų skardas smarkiai paveikė korozija.

Po ilgus metus užsitęsusių problemų dėl senos konstrukcijos stogo daugiabučio gyventojai priėmė ryžtingą sprendimą ir, padedant „Mano BŪSTUI“, iš pagrindų atnaujino visą susidėvėjusią dangą. Namo priežiūrą vykdantys specialistai sako, kad ilgiau delsus būtų kilusi grėsmė ne tik gyventojų turtui, bet ir jų sveikatai.

Problema suvienijo kaimynus

„Po kiekvieno smarkesnio lietaus jausdavome nerimą – ar šįkart netekės per stogą? Pradžioje niekas nenorėjo tikėti, kad reikia remontuoti visą stogą, bet kai pradėjo drėkti ne tik viršutinių aukštų butai, bet ir kitos pastato vietos, supratome – niekur nedingsime, reikia veikti“, – sako šiame name keturiolika metų gyvenantis Jonas.

Didžiausi nuostoliai buvo susiję su drėgme: butų lubose atsirasdavo dėmių, sienos pelydavo, o kai kada patalpos būdavo tiesiog užliejamos. Problemų pikas – lietingas sezonas arba tirpstantis sniegas pavasarį.

Nors pradžioje gyventojų nuomonės išsiskyrė, „Mano BŪSTAS“ kartu su namo atstovais inicijavo informacinius susirinkimus, organizavo balsavimus ir atsakė į rūpimus klausimus, kol galiausiai dauguma pritarė pokyčiams.

„Kai pirmą kartą buvo surengtas balsavimas, dalis žmonių dar abejojo. Dar po kelių susirinkimų supratome – jei dabar nepadarysime, vėliau bus tik blogiau ir brangiau. Gera buvo matyti, kaip kaimynai pamažu tampa bendraminčiais“, – pasakojo Jonas.

Atnaujino iš pagrindų

Julija Gedminienė, Klaipėdoje veikiančios „Mano BŪSTO“ įmonių grupės direktorė, sako, kad situacija šiame name darėsi vis prastesnė.

„Pastaruosius trejus metus iš šio namo gyventojų vis dažniau gaudavome avarinių pranešimų – 2022 m. jų buvo du, 2023 m. – jau šeši, o 2024 m. – net aštuoni. Tai buvo aiški indikacija, kad dalinis stogo remontas problemų neišsprendė, todėl būtinas kompleksinis sprendimas“, – sakė J. Gedminienė.

Darbus organizavo ir koordinavo „Mano BŪSTAS“, pasirūpinęs viskuo, nuo smulkmenų iki rangos darbų. Visas remontas truko apie pusantro mėnesio. Per tą laiką buvo pakeisti hidroizoliaciniai sluoksniai, sumontuotos naujos skardos, atnaujinti parapetai, ventiliacijos kaminėliai. Visi darbai atlikti laikantis Statybos techninio reglamento reikalavimų, kokybei užtikrinti suteikta penkerių metų, o paslėptiems darbams – net dešimties metų garantija.

Remontuoti reikia kas trečią stogą

„Namo stogas dabar ne tik sandarus ir techniškai tvarkingas, bet ir estetiškai atitinka šiuolaikinius standartus. Gyventojai pasirinko investuoti į saugumą ir ilgaamžiškumą. Tai buvo atsakingas ir išmintingas sprendimas“, – pabrėžė J. Gedminienė.

Kaip pastebi „Mano BŪSTAS“, stogo remonto klausimas aktualus daugeliui senos statybos daugiabučių Klaipėdoje. Šiuo metu apie 28–30 proc. prižiūrimų namų dar turi senas stogo konstrukcijas, kurioms reikalingas kapitalinis remontas.

Straipsnis užsakytas