Savivaldybės reikalavimas nusikelti turtą – nė motais: garažų savininkai maištauja? | KaunoDiena.lt

SAVIVALDYBĖS REIKALAVIMAS NUSIKELTI TURTĄ – NĖ MOTAIS: GARAŽŲ SAVININKAI MAIŠTAUJA?

Iki gruodžio mėnesio vidurio metalinių garažų miestelio, kuris susiformavo netoli Minijos gatvės dar sovietmečiu, turėjo nelikti. Jų savininkai savivaldybės reikalavimu savo turtą turėjo nusikelti, tačiau klaipėdiečiai šio įsakymo nepaisė.

Miestui prireikė vietos

Šiuo metu čia yra apie 300 metalinių garažų, kurių savininkai lig šiol neturi jokios sutarties su valstybe dėl žemės nuomos.

Kažkada jiems buvo sudaryta galimybė pasistatyti garažus toje vietoje. Tačiau šiuo metu žemės sklypą tarp Veliuonos, Upelio ir Minijos gatvių ketinama panaudoti bendriesiems poreikiams ir inžinerinei infrastruktūrai, todėl garažus paprašyta iškelti.

Klaipėdos savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė paaiškino, kad tie garažai ten nėra pastatyti savavališkai, bet jie neregistruoti.

Tokių laikinųjų statinių – garažų eksploatavimo aikštelių Klaipėdoje yra septynios. Minijos ir Kaštonų g. garažų aikštelės dabar patenka į detaliaisiais planais suplanuotas teritorijas.

Vietoj tų aikštelių numatyti kitos paskirties sklypai.

"Viena alternatyva – persikelti garažus į Šilutės pl. esančią aikštelę arba juos utilizuoti, nes dauguma atveju jie yra nenaudojami, vieni paversti dirbtuvėmis ar sandėliais, o kai kurie iš viso užmiršti", – teigė Klaipėdos savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėja R.Gružienė.

Terminas – gruodžio vidurys

Metalinių garažų savininkai iki gruodžio 15 d. privalėjo nukelti garažus, esančius valstybinėje žemėje Upelio, Veliuonos ir Minijos gatvėje, vis dėlto taip neįvyko.

"Jie garažų nenusikėlė, maištavo. Buvau nuvažiavusi, kabinau skelbimus, bet jie plėšė tuos skelbimus. Tačiau jie turės nusikelti  garažus, nes taip numatyta detaliajame plane", – teigė Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyr. specialistė Laima Jūrevičienė.

Laiku jų nenukėlus, naudotojams gresia administracinė bauda nuo 300 iki 1,2 tūkst. eurų už savavališką valstybinės žemės užėmimą, o patys garažai bus nukelti priverstine tvarka ir jų naudotojams teks apmokėti nukėlimo, saugojimo ir bylinėjimosi teisme išlaidas.

"Situaciją žinau. Pagal detalųjį planą yra numatyta, kad toje teritorijoje neturi likti tų garažų. Miesto tvarkymo skyrius tiems garažų savininkams davė terminą juos nusikelti, nors mes manėme, kad jis nerealus. Bandymas neįvyko", – pakomentavo R.Gružienė.

Nukels iki pavasario

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė neslėpė, kad šiemet buvo tikslas įspėti garažų savininkus dėl nukėlimo.

Irena Šakalienė: gal iki šiol ne visi suprato, ką reikia padaryti?

"Garažų jie nenukėlė, tai teks nukelti savivaldybei. Kitiems metams planuosime lėšas ir bandysime nukeldinti, bet, manau, kad savininkai patys tai padarys. Sprendžiame iš tų gausių skambučių, kurių sulaukėme. Žmonės yra įspėti, jie domisi, klausia, jie supranta, kad teritorija bus tvarkoma ir jų garažų ten neturi likti. Gal iki šiol ne visi suprato, ką reikia padaryti", – kalbėjo I.Šakalienė.

Kiek reikėtų lėšų garažams nukelti, I.Šakalienė pasakyti negalėjo, nes esą viešųjų pirkimų kainos labai nestabilios.

"Nukėlimą pradėsime pavasarį, jei dar bus tokių, kurie nenusikels patys", – patikino I.Šakalienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Anonimas

Visai teisingai,isnomuota žemė ,moka mokescius todel iskeldinti neturi teises.Prireike zemes namo statybom,pamatysite kas bus pastatyta.

Pil.

Metalinių garažų teritorijas garažam ,issinuomavo 100 -am metų. Žmonės moka mokesčius už žemę.Ir turi teisę nenusikelti tuos garažus.Prireikė matai žemės slypo kažkam iš savų, nešdinkites dabar .

Siaubas

Versti lauk ta bardakyna.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS