Solidaus L. Dončičiaus vedami „Mavericks“ antruoju bandymu patiesė „Clippers“ | KaunoDiena.lt

SOLIDAUS L. DONČIČIAUS VEDAMI „MAVERICKS“ ANTRUOJU BANDYMU PATIESĖ „CLIPPERS“

• 0

Luka Dončičius neužtruko, kol pasiekė pirmąją pergalę NBA atkrintamosiose. Slovėno vedami „Dallas Mavericks“ krepšininkai 127:114 (29:25, 32:31, 37:29, 29:29) nukovė „Los Angeles Clippers“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1.

Laimėti Teksaso ekipai nesutrukdė ir tai, kad L.Dončičius prisirinko pražangų ir žaidė ribotą laiką minučių.

21-erių gynėjas per 28 minutes pelnė 28 taškus (4/10 dvit., 4/7 trit., 8/12 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus.

L.Dončičius, pirmajame serijos mače pelnęs 42 taškus, tapo greičiausiai 70 taškų atkrintamųjų karjeroje pasiekusiu krepšininku NBA istorijoje.

Jam puikiai talkino praėjusiose rungtynėse dėl dviejų techninių pražangų diskvalifikuotas, o šįkart 36 minutes ant parketo praleidęs Kristapas Porzingis – jo sąskaitoje 23 taškai (4/9 dvit., 3/4 trit., 6/8 baud.) ir 7 atkovoti kamuoliai.

Latvis aikštėje pasirodė nepaisant to, jog jį vėl ėmė kamuoti kelio skausmai. Dėl jų buvo abejojama, ar K.Porzingis apskritai eis į aikštę.

Svarų indėlį į pergalę šįsyk įdėjo ir „Mavericks“ atsarginių suolas – jie kartu sudėjus pelnė 47 taškus. Palyginimui, du super atsarginius Lou Williamsą ir Montrezlą Harrellą turintys „Clippers“ nuo suolo sulaukė tik 37 taškų.

Įspūdingai trečiajame kėlinyje žaidė ir „Mavs“ bokštas Bobanas Marjanovičius. Jis šiose rungtynėse ant parketo praleido vos 9 minutes ir 45 sekundes, bet per tiek laiko spėjo pelnyti 13 taškų ir atkovoti 9 kamuolius.

„Mavericks“ šiame susitikime tolo palaipsniui.

Įpusėjus rungtynėms jie pirmavo 61:56, o dviženklį pranašumą susikrovė trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai sėkmingai rungtyniaujant K.Porzingiui spurtavo 12:2 ir pabėgo jau 96:83.

L.Dončičius sužaidus vos 23 sekundes ketvirtajame kėlinyje užsidirbo penktąją pražangą, tačiau net ir be vedlio „Mavs“ tolo nuo varžovų – likus žaisti 9 minutes skirtumas pasiekė 18 taškų (108:90).

Per likusį laiką „Clippers“ arčiau nei 10 taškų nepriartėjo ir Dalaso klubas pasiekė pirmąją pergalę NBA atkrintamosiose nuo 2016 metų.

Los Andželo komandos neišgelbėjo net ir puikus Kawhi Leonardo pasirodymas – rezultatyviausiu mačo krepšininku tapęs puolėjas per 41 minutę pelnė 35 taškus (8/15 dvit., 2/6 trit., 13/14 baud.) ir sugriebė 10 kamuolių.

Trečiosios serijos rungtynės vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 35 (10 atk. kam.), Lou Williamsas 23 (7 rez. perd.), Marcusas Morrisas (8 atk. kam.) ir Paulas George'as (4/17 metimai, 10 atk. kam.) po 14, Reggie Jacksonas 11, Montrezlas Harrellas 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Kristapas Porzingis 23 (7 atk. kam.), Timas Hardaway'us 17, Trey'us Burke'as 16, Sethas Curry 15, Bobanas Marjanovičius 13 (6/8 dvit., 9 atk. kam., 10 min.).