Tamsus „Neptūno“ savaitgalis | KaunoDiena.lt

TAMSUS "NEPTŪNO" SAVAITGALIS

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai, savaitgalį patyrę dvi nesėkmes, buvo skirtingai įvertinti vyriausiojo trenerio Ryčio Vaišvilos.

Du skirtingi žaidimai

Po pralaimėjimo namie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionams – Vilniaus "Lietuvos rytui" 72:93 strategas pagyrė "Neptūną" už kovai atiduotas jėgas. Tačiau po rungtynių Kaune su "Aisčiais" (64:102) buvęs garsus krepšininkas negalėjo suprasti, kodėl taip pasyviai žaidė jo auklėtiniai.

Rezultatas neatspindi varžybų eigos. Visas rungtynes klaipėdiečiai alsavo daugkartiniams LKL prizininkams į nugarą, tituluotiems varžovams nebuvo pavykę atitrūkti didesniu nei 14 taškų skirtumu.

Likus žaisti beveik 4 min. Deivydas Gailius tritaškiu sumažino skirtumą iki 6 taškų – 68:74.

Patyrę "Lietuvos ryto" žaidėjai beregint nuramino įsišėlusius žiūrovus. Martynas Gecevičius ir Chuckas Eidsonas taip pat tritaškiais susigrąžino dviženklį skirtumą. O iki 21 taško išaugusią persvarą svečiai susikrovė paskutiniąją minutę, kurią laimėjo rezultatu 11:0.

Kaune – triuškinama nesėkmė

Kitą dieną žaidžiant Kaune su "Aisčiais", klaipėdiečius atpažinti buvo sunku. Šeimininkai atitrūko baigiantis pirmajam kėliniui, kai pelnę 6 taškus paeiliui, padidino skirtumą 20:13.

Antrajame ketvirtyje uostamiesčio vyrai sutriko. "Aisčiai" aikštelėje darė ką norėjo. Laimėję kėlinį 18 taškų skirtumu, kauniečiai išėjo ilsėtis įgiję solidžią persvarą – 47:22.

Po pertraukos klaipėdiečiai atkuto, stengėsi vytis "Aisčius". Martynas Mažeika dviem baudomis sumažino skirtumą iki 16 taškų, tačiau kauniečiai, pelnę 13 taškų, prieš paskutinįjį kėlinį perniek pavertė "Neptūno" žaidėjų pastangas.

Treneris nerado atsakymo

"Su vilniečiais žaidėjai kovojo netausodami jėgų. Nors ir pralaimėjo, tačiau niekas nedrįso jų smerkti, – savaitgalio nesėkmes bandė palyginti R.Vaišvila. – O su kauniečiais žaidėme taip, lyg būtume ką tik susirinkę po vasaros atostogų. Teisintis tuo, kad rungtyniavome antrą dieną paeiliui – būtų keista. Anksčiau LKL čempionatuose komandos visada savaitgaliais žaisdavo po dvejas varžybas ir niekas neaimanuodavo. Galima pralaimėti 6-8 taškais, tačiau ne 40. Kas nutiko žaidėjams – negaliu atsakyti."

Patyrę dvi nesėkmes, klaipėdiečiai, turėdami aštuonias pergales ir devynis pralaimėjimus, išsilaikė 5-oje turnyrinės rikiuotės vietoje.

Rezultatai

"Neptūnas" – "Lietuvos rytas" 72:93 (21:21, 17:27, 22:22, 12:23). V.Vasylius 21 (6 atkovoti kamuoliai), M.Mažeika 15, D.Gailius 14, P.Morkeliūnas 10 (6 atkovoti kamuoliai), A.Eitutavičius 9 (7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos), R.Trakimas 3/M.Petravičius 24 (15 atkovotų kamuolių), J.Sinica ir S.Babrauskas po 12, D.Zavackas, C.Eidsonas (6 rezultatyvūs perdavimai), M.Bjelica ir A.Jomantas po 9, M.Gecevičius 6, L.Brazdauskis 3.

"Aisčiai" – "Neptūnas" 102:64 (20:13, 27:9, 24:31, 31:21). D.Motiejūnas 21 (8 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), T.Barštys 17, P.Kleiza 16, E.Dimša 12, G.Kurtinaitis 11/M.Mažeika 18, P.Morkeliūnas 17 (12 atkovotų kamuolių), V.Vasylius 10, A.Eitutavičius 8.