UOSTAMIESTYJE RUNGĖSI JAUNIEJI PLAUKIKAI

• 0

Šiomis dienomis Klaipėda virto tikra plaukimo sostine. Per dvi dienas Klaipėdos baseine savo jėgas išbandė ir dėl įvertinimų varžėsi daugiau nei 700 jaunųjų šio sporto vilčių iš septynių šalių.

Tarptautinis turnyras

Savaitgalį uostamiesčio baseine netrūko veiksmo – čia nugriaudėjo kasmetinės tarptautinės vaikų plaukimo varžybos „Klaipėda Grand Prix 2019“.

„Tai yra vienos masiškiausių vaikų plaukimo varžybų Lietuvoje“, -- ką tik praūžusį renginį apibendrino „Lietuvos 470 asociacija“ prezidentas Antanas Juodsnukis, turnyrą organizavęs drauge su kolega Giedriumi Martinioniu ir varžybų vyriausiuoju teisėju (FINA referee) Sauliumi Binevičiumi.

Daugiau dalyvių

Pašnekovo teigimu, šiųmetėse varžybose savo jėgas išbandė 34 komandos, kurias atstovavo 744 plaukikų iki 14 metų.

Pastebima, kad tradicinis turnyras auga ir šiemet dalyvių skaičius pastebimai padidėjo – praėjusiais metais varžėsi kiek daugiau nei 500 jaunųjų plaukikų.

Savaitgalį uostamiesčio baseine savo pasirengimą demonstravo sportininkai iš septynių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos.

Renginyje svečių teisėmis dalyvavo ir bemaž 160 Klaipėdos plaukikų.

Renginio organizatorius pabrėžė, kad varžybos surengtos talkinant ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai.

Pasižymėjo trys

Per dvi dienas trukusias varžybas iš viso įteikta apie 300 apdovanojimų. Labiausiai pasižymėjo trys komandos iš Baltarusijos, Estijos ir Lietuvos, gana ryškiai atsiplėšę nuo kitų.

Organizatoriaus teigimu, šiemet turnyre ryškiausiai blizgėjo komandos iš Baltarusijos „SDUSHOR Start“ žvaigždė. Šios komandos plaukikai iš viso iškovojo 34 medalius, iš kurių net 14 – aukso.

Puikiai sekėsi ir plaukikams iš Estijos „Kalevi Ujumiskool“, kurie iškovojo 33 medalius, iš kurių net 16 – aukso.

Šiai komandai ant kulnų lipo ir Lietuvos „Impuls“ komandos plaukikai, kurie taip pat pelnė 33 medalius, tačiau aukščiausių įvertinimų pelnė kiek mažiau nei Estijos sportininkai. Lietuviai iškovojo 13 aukso medalių.

Dešimtys pergalių

Po 24 medalius pelnė dvi Baltarusijos komandos „GCOR“ ir „Neptun“. 22 medalius pelnė „Klaipėdos Gintaro sporto centro“ plaukikų komada. Kiti Lietuvos atstovai – „KPM Šilainiai“ iškovojo 17 medalių.

Lietuvos komandos „KPM Vilija“ sąskaitoje – 15 medalių, 14 apdovanojimų iškovojo Lietuvos „KPM Dainava“ komandos plaukikai.

11 medalių atiteko komandai iš Rusijos „SSHOR 14“. 9 iškovojo Lietuvos komandos „Pk Banga“ sportininkai. Lietuvos plaukikų „SK Olimpinė pradžia“ pelnė 8 medalius. 7 apdovanojimus išplėšė Lietuvos plaukikai, atstovavę „Šiaulių „Delfino“ komandą.

Po 6 medalius atiteko komandai iš Baltarusijos „Dussh-5 Grodno“ ir Lietuvos – „Utenos DSC“.

Po 5 medalius pelnė Lietuvos komanda „Vilniaus MSC“, Lenkijos komanda „KS FROG Gizycko“, Latvijos komanda „Swimming club OGRE“.

3 medaliai atiteko Estijos komandos „Aktiiv“ ir Rusijos „SC Koenigsberg“ sportininkams. Po 2 medalius laimėjo Lietuvos sportininkai iš „Elektrėnų SSC“ komandos ir Latvijos „Adazu BJSS“ plaukikai.

Po 1 medalį pasidalijo trys komandos: Lietuvos „Alytaus SRC“, Latvijos „Liepajas Kss-Loc“ ir „RBJSS „Ridzene“.