Siųs būrį
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas tikino, kad tam tikri mokymai ir konsultacijos dėl NATO viršūnių susitikimo Vilniuje jau vyksta.
„Konkrečių darbotvarkių dar nežinome. Bet ir labai skelbti negalėčiau. Yra generalinio komisaro įsakymas, kuriuo esame įspėti būti pasiruošę, jei kiltų poreikis, pagelbėti sostinės kolegoms. O specialiosios paskirties būrio pareigūnams teks važiuoti į sostinę“, – neslėpė A. Motuzas.
Uostamiesčio policija turi rezervų, paruoštų pareigūnų, tad jei prireiktų, problemų nekils.
„Jei kiltų riaušės, jei reikėtų papildomos apsaugos tam tikriems objektams – kur reikės, ten teks padėti. Kol kas iš mūsų daug neprašoma, nes vasaros sezono metu patiems reikia turėti pakankamai pajėgų. Vasarą mes turime darbo čia. Bet susitikimo laikotarpiui būsime visi aktyvuoti“, – kalbėjo A. Motuzas.
Namų darbus ruošiame.
Planai pajūriui
Nors NATO susitikimas vyks tik dvi dienas, gali būti, kad delegacijų dalyviai gali panorėti apžiūrėti pajūrį, susipažinti su čia dislokuotomis karinėmis pajėgomis.
„Suprantama, kad kažkokia programa gali būti numatyta. Kai žinosime konkrečiai, kas kur vyksta, sėsime ir dėliosime. Bet konkretumo dar nėra“, – teigė A. Motuzas.
Klaipėdoje gyvenantys ukrainiečiai džiaugiasi, kad į Lietuvą ketina atvykti Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Nepuoselėdami didelių vilčių, jie vis dėlto klausia, ar jų šalies prezidentas nesilankys pajūryje?
„Jei ir lankytųsi, nemanau, kad visuomenė būtų informuota. Niekas spontaniškai nevyksta. VIP personų judėjimo planai griežtai reglamentuoti, viskas iš anksto būna suderinta. Kelių judėjimo maršrutai sudėliojami iš anksto. Tam įtraukiami ne tik Kelių policijos tarnybos pareigūnai, „Aro“ rinktinės pajėgos, Vadovybės apsaugos tarnyba tuo rūpinasi“, – sakė A. Motuzas.
Alfonsas Motuzas. Vytauto Petriko nuotr.
Jis tikino, kad šalies specialiosioms tarnyboms aukštų svečių priėmimas nėra naujiena.
„Nieko čia ypatingo ar naujo. Gal tik srautas gali būti didesnis. Kiek žinau, Vilniuje jau netelpa atvykstantys asmenys, jau ir Kaunas ruošiasi priėmimui. O Klaipėda – per toli, spėju“, – teigė A. Motuzas.
Viršininkas abejojo, kad Ukrainos prezidentą lydinti delegacija panorėtų aplankyti Lietuvos pajūrį, Nidą ar Palangą.
„Per daug rizikos. Kariaujančios šalies vadovo apsauga juk vertina rizikas. Egzistuoja sudėtingas algoritmas, kuriuo remiantis organizuojama tokių asmenų apsauga“, – sakė A. Motuzas.
Stebi nuotaikas
Vis dėlto A. Motuzas prasitarė, kad specialiosios tarnybos ruošiasi visiems galimiems scenarijams.
„Vykstant tokio pobūdžio susitikimams, kitose šalyse yra fiksuoti atvejai, kai kildavo protestų. Vieni – už karą, kiti – prieš. Nežinosi, kuriose vietose gali kilti neramumų. Gal sostinei mūsų pagalbos prireiks, o gal mums kolegų pastiprinimo gali reikėti. Visada atsiranda žmonių, kurie nori išreikšti savo poziciją. Tačiau tam ir yra sukurtas Policijos departamento štabas“, – patikino A. Motuzas.
Visiškai tikėtina, kad Lietuvoje taip pat yra nemažai asmenų, kurie tyliai palaiko Rusijos agresiją Ukrainos atžvilgiu. Tik viešai savo simpatijų jie negali reikšti, nes veikiausiai baiminasi teisėsaugos dėmesio.
„Tačiau informacija renkama, stebimos nuotaikos. Namų darbus ruošiame. Yra žmonės, kurie važiavo į kitas šalis, kur vyko panašios akcijos, jie stebėjo situacijas, turi patirties, bendrauja su užsienio šalių kolegomis. Specialistai yra specialistai“, – kalbėjo A. Motuzas.
Naujausi komentarai