Vasario 16-ąją – spalvinga puokštė renginių (programa) | KaunoDiena.lt

VASARIO 16-ĄJĄ – SPALVINGA PUOKŠTĖ RENGINIŲ (PROGRAMA)

Uostamiestis rengiasi minėti Vasario 16-ąją. Kaip įprasta, tądien mieste nestigs įvairių renginių, tarp kurių – ir Andriaus Mamontovo koncertas. Šiemet renginių programoje jaučiamas nemenkas jaunosios kartos klaipėdiečių indėlis. Vasario 16-osios minėjimas Atgimimo aikštėje pirmą kartą bus verčiamas į gestų kalbą.

Gausybė renginių

Šiemet Lietuvos kultūros sostine tapusi Klaipėda jau ruošiasi Vasario 16-osios minėjimui.

Žadama, kad išskirtiniu titulu šiemet pasipuošusio uostamiesčio renginių programa bus turtinga.

„Programa tikrai bus ypatinga. Be tradicinių akcentų, kurie būna kiekvienais metais, atsiranda ir naujų potėpių, įtraukiančių tiek ugdymo įstaigas, tiek kitas bendruomenes, neapsieinama ir be sakralinių akcentų“, – paaiškino Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis.

Anot N.Lendraičio, visas Vasario 16-osios renginių biudžetas siekia 50 tūkst. eurų. Po 20 tūkst. eurų skyrė uostamiesčio savivaldybė ir Kultūros ministerija, o 10 tūkst. eurų – Žvejų rūmai.

Eitynės ir minėjimas

Pasak Žvejų rūmų atstovo Arūno Peštenio, pagrindinis Vasario 16-osios renginys tądien numatomas 12 val. Atgimimo aikštėje.

Prieš jį, kaip įprasta, Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje bus aukojamos mišios, o po jų numatomos eitynės iki Atgimimo aikštės.

Šiemet prie pagrindinio Vasario 16-osios minėjimo renginio svariai prisideda ir jaunieji klaipėdiečiai.

Ekrane – vaikų sveikinimai

Pasak A.Peštenio, prieš kurį laiką miesto ugdymo įstaigoms buvo pasiūlyta paruošti sveikinimą miestui, Lietuvai ir jos žmonėms.

Susidomėjimo sulaukta milžiniško – sveikinimus rengė nuo darželinukų iki gimnazistų. Akcija sudomino ir tautines mažumas – dalyvavo armėnai ir ukrainiečiai, prisijungė neįgalieji.

Kelios dešimtys sveikinimų buvo nufilmuota, šiuo metu medžiaga montuojama.

„Visi šie sveikinimai bus demonstruojami dideliame ekrane Atgimimo aikštėje visą dieną kartu su visa kita programa, kur bus transliuojama istorinė medžiaga, patriotiniai vaizdo klipai“, – dėstė Žvejų rūmų atstovas.

Sveikinimai bus rodomi nuo 11 iki 16 val.

Vers į gestų kalbą

Klaipėdos meras renginio metu Atgimimo aikštėje įteiks apdovanojimą už reikšmingiausią metų darbą, taip pat bus galima pamatyti „flashmobą“, kurį atliks daugiau nei 600 Prano Mašioto gimnazijos moksleivių.

Numatoma, kad šiųmetis renginys Atgimimo aikštėje daugiau žiūrovų sulauks dar ir dėl to, kad pirmą kartą jis bus verčiamas į gestų kalbą.

Koncertuos jaunimas

13 val. Klaipėdos universiteto Menų akademijos salėje vyks tradicinis vaikų ir jaunimo koncertas „Mūsų vaikai – tėvynei Lietuvai“, kuriame dalyvaus praėjusiais metais apdovanojimus tarptautiniuose ir šalies konkursuose pelnęs jaunimas.

Tuo pačiu metu žingeidžius klaipėdiečius kvies Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, kur vyks „Kelionė laiku su knyga“.

Muziejaus direktorius dr. Jonas Genys teigė manantis, kad Vasario 16-ąją – ypatingą modernios Lietuvos istorijos datą, pašnekesiai apie istorinius įvykius – būtini.

„Pajutome, kad iš tiesų reikia Vasario 16-ąją kalbėti ir apie valstybės istorijos atskirus dalykus nebūtinai kartojant vėl tas pačias tiesas apie Vasario 16-osios aktą, ar jis rastas, kodėl jo nėra. Tai tapo rutininiu dalyku“, – teigė J.Genys.

Leidinys ir nauja ekspozicijos salė

Anot direktoriaus, ketinama ieškot būdų kaip sujungti Vasario 16-ąją kaip Lietuvos istorijos įvykį ir Klaipėdos kraštą.

Todėl renginio metu bus pristatomas leidinys „Lietuvos vėliavą iškėlus“ bei bus atidaryta nauja ekspozicijos salė, skirta Klaipėdos krašto knygai.

Tarp dalykų, kuriuos ketinama aptarti knygos pristatymo metu nebus užmiršta ir trispalvės, kurią pasitraukianti Petro Šerno giminė nusikabino nuo vieno statinių Vilties gatvėje, visą pokarį saugojo Kanadoje ir po daug metų grąžino į Lietuvą, istorija.

Koncertuos A. Mamontovas

Kaip ir kasmet klaipėdiečiai bus kviečiami į „Švyturio“ areną. Šiemet numatomas didelis, dviejų valandų trukmės A.Mamontovo koncertas.

Bilietai, kurie šiemet simboliškai kainuos 2,5 euro, bus pradėti platinti vasario 3-ąją. Juos bus galima įsigyti „Bilietai.lt“ taškuose.

Numatoma, kad šiemet koncertą pamatyti galės kur kas daugiau žmonių nei ankstesniais metais, mat parteryje nebus sėdimų vietų, todėl turėtų tilpti apie 7 tūkst. žmonių.

Keletas renginių vyks ir Bendruomenės namuose – vasario 15 d. numatomas koncertas „Dainų ir šokių pynė Lietuvai“, o vasario 18 d. rengiamas vakaras-literatūrinis konkursas „Tėvynė – tai mes visi“.

Vasario 16-ąją, 13 val. Kūno kultūros ir rekreacijos sporto rūmuose vyks tradicinis rankų lenkimo turnyras.

GALERIJA

  • Vasario 16-ąją – spalvinga puokštė renginių <span style=color:red;>(programa)</span>
  • Vasario 16-ąją – spalvinga puokštė renginių <span style=color:red;>(programa)</span>
  • Vasario 16-ąją – spalvinga puokštė renginių <span style=color:red;>(programa)</span>
  • Vasario 16-ąją – spalvinga puokštė renginių <span style=color:red;>(programa)</span>
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

man atrodo

Tikrai per brangi šventė.

aleksej

as irgi nesuprantu uz ka 50tuks as suprasciau eigu kokiu 20-30tuks is tu 50 butu skirta svesu festivaliui kuris irgi prasidie vasario 16 diena

Vokas

Tai uz ka cia 50 tukstanciu? Vejai kazkokie...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS