ŽYGIU IŠ PALANGOS Į KLAIPĖDĄ BAIGSIS EKSPEDICIJA APLINK BALTIJOS JŪRĄ
- BNS inf. 2
Žygiu iš Palangos į Klaipėdą šeštadienį baigsis devynis mėnesius trukusi ekspedicija aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“.
Organizatoriai kviečia gyventojus šeštadienį prisijungti prie paskutinių 24 ekspedicijos kilometrų – žygis prasidės nuo Palangos tilto.
Tuo metu sekmadienį Klaipėdos koncertų salės terasoje vyks ekspedicijos sutiktuvių renginys, o artėjantį penktadienį Vilniuje organizuojamas ekspedicijos baigiamasis renginys „Sugrįžome. O kas toliau“.
Kovo 11 dieną iš Smiltynės išvykusi aktyvistų komanda pradėjo daugiau nei 6 tūkst. kilometrų ilgio kelionę pėsčiomis palei Baltijos jūros pakrantę.
„Per beveik metus laiko ekspedicijai teko daug išbandymų, didžiausi jų – tai komandos pokyčiai ir finansiniai iššūkiai. Tačiau nepaisant to, ekspedicija nenutrūko ir visą šį laiką per aštuonias šalis (...) žygeiviai nešė žinią, kad Baltijos jūra yra viena iš penkių labiausiai užterštų jūrų pasaulyje ir kvietė visus Baltijos jūros krantų gyventojus bendrystei bei pokyčiams“, – teigia ekspedicijos organizatoriai.
Žygeiviai keliavo per Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Švediją, Suomiją, Estiją ir Latviją.
Anot organizatorių, ekspedicijos tikslas – informuoti visuomenę apie kritinę Baltijos jūros ekosistemų būklę, žalingą žmogaus veiklos įtaką jūrai ir supažindinti žmones su būdais, kaip po truputį keičiant savo kasdienius įpročius galima pristabdyti jūros taršą ir bioįvairovės nykimą.
Kiekvienoje šalyje buvo organizuojamos edukacinės ir piliečių mokslo veiklos, dirbtuvės-gyvosios laboratorijos, susitikimai su vietos bendruomenėmis, vykdomi paplūdimių valymai ir tyrimai, lankytasi įvairiose organizacijose bei kalbinti pakeliui sutikti žmonės.
Baltijos jūros šalys ir Europos Sąjunga, kartu sudarančios Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisiją HELCOM, priėmė Baltijos jūros veiksmų planą. Tai – strateginė priemonių ir veiksmų programa, pagal kurią iki 2030 metų Baltijos jūra turėjo tapti „sveika“.
Nors priėmus planą pastebėta tam tikra aplinkosauginė pažanga, HELCOM praneša, kad daugiau kaip 50 proc. sutartų bendrų veiksmų dar nėra įgyvendinta.
Remdamasi šiuo planu, ekspedicija „Išsaugokime Baltiją“ siekia paspartinti procesus, padedančius spręsti jūros taršos problemas.
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
-
BNS inf.12 komentarai
-
DMN inf.31 komentarai
-
DMN inf.11 komentarai
Anonimas
Avralas