Avarija Malūno tvenkinyje turėjo ir privalumų: padėjo surinkti šiukšles | KaunoDiena.lt

AVARIJA MALŪNO TVENKINYJE TURĖJO IR PRIVALUMŲ: PADĖJO SURINKTI ŠIUKŠLES

Lygiai prieš tris savaites Malūno tvenkinyje įvyko avarija. Dėl trūkusios gelžbetoninės užtvaros beveik pusantro metro staiga nuseko telkinio vanduo. Pakrantėse atsivėrė iki tol slypėjusios šiukšlės, kurios dabar jau surinktos. Esą jei ne šis incidentas, atliekos taip ir būtų likusios tvenkinyje.

Po nakties – potvynis

Malūno tvenkinys tarsi įrėmintas Kooperacijos, Bangų, Tilžės ir Mokyklos gatvių. Šių metų pradžioje pradėti aplink esančio parko sutvarkymo darbai.

Jau įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų žaidimų, poilsio aikštelės. Planuota pastatyti pantoninį tiltą.

Darbai turėjo būti baigti iki kitų metų kovo pradžios. Tačiau juos sustabdė netikėta avarija tvenkinyje spalio 30 d.

Po liūties trūko užtvara iškastoje dauboje, kurioje buvo įrengiamas naujas nuotekų išleistuvas iš Malūno tvenkinio į Dangės upę.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad jokios žalos nebuvo padaryta nei gyvajai gamtai, nei aplinkosaugos požiūriu.

Apie 8 val. ryte į statybvietę atvykę darbininkai pastebėjo ją apsemtą.

Statybvietė buvo įrengta iškastoje dauboje ties įtrūkusiu užtvaru.

Kaip tik prieš kelias dienas statybvietėje iš kranto pusės buvo nukastas žemės sluoksnis, į kurį rėmėsi gelžbetoninis Malūno tvenkinio užtvaras.

Naktį pradėjus lyti, užtvaras neatlaikė pakilusio tvenkinio vandens spaudimo ir trūko – prarado sandarumą. Tvenkinio vanduo pradėjo sunktis į dauboje įrengtą statybvietę ir per įrengiamą naują išleistuvą ištekėjo į Dangę, nes įrenginys į upę jau buvo įjungtas.

Paskendo ir traktorius

Visas Malūno tvenkinio vandens lygis nuseko, vietomis – iki 1,5 m. Tai buvo matyti pagal kranto panoraminio lygio skirtumus.

Užtvaro konstrukcija buvo įlinkusi į statybvietės pusę ir prarado sandarumą dar keliose vietose.

Po avarijos patvinusioje statybvietėje, ties įrengiamu išleistuvu, darbininkai rado apsemtą traktorių, tačiau tepalų dėmių vizualiai nebuvo matyti.

Aplink trūkusį užtvarą darbuotojai skubiai nuo kranto supylė laikiną apsauginį pylimą, ne mažesnį nei 4–5 m aukščio.

Tai padarius, tvenkinio vandens lygis stabilizavosi. Iškart ištrauktas ir per incidentą paskendęs traktorius.

Skubės statyti tiltą

Vėliau statybvietėje ties įrengiamu nauju lietaus nuotekų išleistuvu buvo uždėta metalinė plokštė, skirta sulaikyti į statybvietę galintį prasisunkti tvenkinio vandenį.

Na, o nusekęs tvenkinys atvėrė ne itin malonų vaizdą – jo pakrantėse buvo gausu buitinių šiukšlių, kurias iki tol slėpė vanduo.

Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Inga Kubilienė teigė, kad po avarijos praėjo jau nemažai laiko. Aplinka sutvarkyta, visos šiukšlės surinktos.

"Aplinkosaugininkai nustatė, kad jokios žalos nebuvo padaryta nei gyvajai gamtai, nei aplinkosaugos požiūriu. Konstatuota, kad avarija buvo netyčinė. Vanduo tvenkinyje vis kyla. Beje, šis incidentas turėjo ir tam tikrų privalumų. Kai nuslūgo vanduo, paaiškėjo, kiek yra šiukšlių, kurių anksčiau nesimatė. Surinkome visas buitines atliekas, radome net padangų, plastiko", – kalbėjo I. Kubilienė.

Pagrindinis rūpestis, kad vandens lygis tvenkinyje pakiltų į tokį, koks buvo, nes kaip tik šiuo laiku buvo suplanuota statyti pantoninį tiltą.

Manoma, kad vanduo per kelias savaites turėtų grįžti į pradinę padėtį, tada bus galima imtis darbų.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

savivaldybė prisamdė savu

neprofesianaliu darbuotoju kurie ir išleido vandeni

Zygmas

cha-cha-chaaa ! lietus išplovė betoną ? Smegianus statybiams reikia išplaut !

Lankytoja

Kurioje vietoje įrengta nauja vaikų žaidimo, poilsio aikštelė? Yra tik sena su supyne ir keletą treniruoklių, o kaip tokiame parke trūksta veiklos vaikams.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS