FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Nidos informacijos centro rekonstrukcijos darbų | KaunoDiena.lt

FNTT PRADĖJO IKITEISMINĮ TYRIMĄ DĖL NIDOS INFORMACIJOS CENTRO REKONSTRUKCIJOS DARBŲ

  • 3

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstravimo darbų.

Trečiadienį tarnybos atstovė Rūta Andriuškaitė BNS patvirtino, kad tyrimas pradėtas dėl galimo sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo vykdant „Agilos“ rekonstrukciją.

BNS žiniomis, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl pagrindinio rangovo Vilniaus statybų bendrovės „Irdaiva“ ir įmonės „Statybų Koordinatoriai“ vykdžiusios techninę priežiūrą veiksmų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra. Daugiau duomenų apie tyrimą FNTT nepateikė.

„Irdaiva“ generalinis direktorius Vitas Lopinys BNS teigė, kad negali nieko komentuoti.

2019 metų pradžioje Nidoje baigtas griauti 1969 metais pastatytas kultūros centro pastatas ir turėjo būti pradėtas statyti naujas 1,4 tūkst. kv. m ploto centras. Darbus planuota baigti 2021 metais.

Šios liepos pradžioje teismas statybų bendrovei „Irdaiva“ iš Neringos savivaldybės preliminariu sprendimu priteisė daugiau nei 300 tūkst. eurų skolos už atliktus darbus kultūros centre.

Portalas 15min.lt šių metų liepą skelbė, kad Neringos meras Darius Jasaitis norėjo nutraukti sutartį su „Irdaiva“. Jis tikino, kad atliktų darbų sąmatos savivaldybei kelia įtarimų, o rangovas jų pagrįsti nenori.

Tuo metu statybos bendrovės vadovas 15min.lt tvirtino pirmą kartą susidūręs su tokiu atveju, kai laimėjus konkursą už konkrečią sumą užsakovas sugalvoja, jog projekto vertė per didelė, ir nori nutraukti sutartį.

Neringos savivaldybė 8,64 mln. eurų vertės sutartį su bendrovėmis „Irdaiva“, „Kortas“ bei „Virmalda“ dėl Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų pasirašė 2015 metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

>

Manau,chebra svaisto musu pinigus kiek begali?Ka,Nida, zada "informuoti" 1500 kv.metru pastate,kuri matyt teks sildyti,kur tie isgirti "kastu ir naudos analizes" skaiciai,ar kas mate?Negana,tai nesamonei, "dave" ??? ,8 000 000,Euru(astuonius milijonus),is ju 3 000 000,Euru(trys milijonai)"projektas"???,jei neklystu!!!???Ka,"jie","rekonstruoja",jei buvusi pastata nuslave su pamatais,liko tik duobe?

Robis

Šaunuolis Jasaitis, reikia tą Irdaivą statyti į vietą - žulikų kompanija.

Povilas

Tvin Pyksas materializavosi Nidoje. Jasaitis vadovauja. Visi stovi arba guli. Bus ir sėdinčių.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS