Klaipėdiečiai bus teisiami dėl vagysčių iš gyventojų ir įmonių | KaunoDiena.lt

KLAIPĖDIEČIAI BUS TEISIAMI DĖL VAGYSČIŲ IŠ GYVENTOJŲ IR ĮMONIŲ

  • 2

Du anksčiau ne kartą teisti klaipėdiečiai bus teisiami dėl vagysčių iš gyventojų ir įmonių, bendrai padaryta žala siekia beveik 18 tūkst. eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Rumbinaitė baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, įtariama, kad abu kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, pernai liepą-rugpjūtį galėjo įvykdyti devynias vagystes Klaipėdos mieste bei rajone. Nustatyta, kad nuo minėtų vyrų galėjo nukentėti privatūs asmenys ir įmonės.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, abu kaltinamieji pernai vasarą tamsiu paros metu, įsibrovę į gyventojų privačias teritorijas, garažus, automobilius, pagrobė įvairaus turto – dviračius, meškeres, elektrinį paspirtuką, supamą krėslą, kompiuterius, įvairius brangius elektrinius įrankius ir kt.

Vagystėmis kaltinamų vyrų taikiniu tapo ir kelios įmonės, iš kurių saugomų teritorijų, manoma, buvo pavogti statybose naudojami įrankiai ir prietaisai. Taip pat įtariama, kad kaltinamieji iš greito maisto vagonėlio pavogė gaiviųjų gėrimų bei bandelių.

Surinkta duomenų, kad abu vyrai nusikalstamas veikas vykdė ir atskirai. Vienam klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai dėl dar trijų vagysčių bei neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Antrasis uostamiesčio gyventojas taip pat kaltinamas dėl dar dviejų vagysčių ir neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone.

Surinktų duomenų visuma rodo, kad kaltinamieji galimai neteisėtai įgytus daiktus parduodavo kitiems asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė J. Rumbinaitė pažymėjo, kad kruopštaus ir nuoseklaus teisėsaugos pareigūnų darbo dėka didžioji dalis minėtų daiktų buvo surasti ir grąžinti tikriesiems šeimininkams, o abu klaipėdiečiai buvo suimti.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas atvirai pagrobė svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą ar saugomą teritoriją, arba automobilį, numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas neteisėtai įgijo ir laikė elektroninę mokėjimo priemonę, gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Cirkininkas

Nukapoti nagus nenaudėliams.

Temide

Apsikrove valstybiniais "advokatais" temps guma 5 metus?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS