Teismui perduota prieš vaikus smurtavusio tėvo ir smurtą toleravusios mamos byla | KaunoDiena.lt

TEISMUI PERDUOTA PRIEŠ VAIKUS SMURTAVUSIO TĖVO IR SMURTĄ TOLERAVUSIOS MAMOS BYLA

  • 1

Klaipėdos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis, fizinio skausmo sukėlimo mažamečiams vaikams bei vieno jų nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Teismui perduotojoje nagrinėti byloje dėl šių nusikalstamų veikų kaltinami du plungiškiai – 39 metų vyras ir 46 metų jo sutuoktinė, antradienį pranešė prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pora augino du jų bendrus vaikus ir du – iš ankstesnės moters santuokos.

Prokuratūra teigia, kad per tyrimą surinktų duomenų visuma atskleidė, kad šeimoje smurtas prieš vaikus galėjo būti naudojamas nuo 2015 metų.

Įtariama, kad vyras sistemingai fiziškai ir psichologiškai gniuždė savo sutuoktinės mažametį vaiką iš ankstesnės santuokos. Tyrimo metu gautos ekspertų išvados parodė, jog dėl tokio žiauraus elgesio buvo padaryta žala mažamečio psichinei sveikatai. Už tai teisme privalės atsakyti ne tik smurtavęs patėvis, bet ir vaiko nepriežiūra kaltinama mama.

Patyręs fizinį smurtą vaikas labiausiai nukenčia ne fiziškai, bet patiria ilgalaikes psichologines pasekmes, kurios paveikia jo raidą, elgesį, savijautą.

„Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, jog ji toleravo savo sutuoktinio naudojamą smurtą prieš mažametį, nesikreipė dėl to į teisėsaugos institucijas ir tai lėmė vaiko psichinės sveikatos sutrikdymą“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Sutuoktiniams pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Per tyrimą taip pat surinkta duomenų, kad kaltinamasis galbūt smurtavo ir prieš kitus kartu gyvenančius vaikus. Plungiškis kaltinamas fizinio skausmo sukėlimu ar nežymiu sveikatos sutrikdymu.

Vyras anksčiau jau buvo nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant tam pačiam laikui dėl jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Kaltinamajam nuo ikiteisminio tyrimo pradžios buvo paskirta kardomoji priemonė – įpareigojimas gyventi atskirai nuo nukentėjusiojo su draudimu artintis prie vaikų bei lankytis jų gyvenamojoje vietoje.

Siekiant užtikrinti vaikų saugumą ir gerovę prokurorė, bendradarbiaujant su Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Plungės rajone atstovais, priėmė sprendimą vaikų motiną su vaikais apgyvendinti krizių centre, kur šeimai teikiama kompleksinė pagalba.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Liudmila Galič teigia, kad dažnai vaikus tenka ginti nuo jų pačių šeimų.

Tais atvejais, kai tėvai neužtikrina vaiko gerovės, jie privalo atsakyti už savo nederamus veiksmus.

„Smurtavimas prieš vaiką bet kokia forma yra netinkamas suaugusiojo elgesys, kai šis savo veiksmais ar žodžiais sukelia vaikui fizinį ar dvasinį skausmą, žaloja jo fizinę ir psichinę sveikatą. Patyręs fizinį smurtą vaikas labiausiai nukenčia ne fiziškai, bet patiria ilgalaikes psichologines pasekmes, kurios paveikia jo raidą, elgesį, savijautą. Tėvai privalo sudaryti palankias sąlygas savo vaikams visapusiškai ir harmoningai vystytis, parengti juos savarankiškam gyvenimui visuomenėje. Tais atvejais, kai tėvai neužtikrina vaiko gerovės, jie privalo atsakyti už savo nederamus veiksmus“, – pranešime teigė prokurorė.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nesunkiai sužalojo ar susargdino mažametį, savo artimąjį giminaitį ar šeimos narį, numato laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Asmenys, piktnaudžiavę tėvų teisėmis ir pareigomis, gali būti nubausti bauda arba laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Už fizinio skausmo sukėlimą mažamečiui asmuo gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų, o už fizinio skausmo sukėlimą savo šeimos nariui baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Mama

Nesupranta,kaip motina ledo savo vyrui smurtauti prieš vaikus.Juk ji yra jo bendrininkė.Atimti vaikus,o juos sodinti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS