Už psichotropinių vaistų prekybą vyrui skirti keturi metai kalėjimo | KaunoDiena.lt

UŽ PSICHOTROPINIŲ VAISTŲ PREKYBĄ VYRUI SKIRTI KETURI METAI KALĖJIMO

  • 0

Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė nuosprendį psichotropiniais vaistais prekiavusiam vyrui ir vietoj viešųjų darbų skyrė ketverius metus kalėjimo.

2018 metų lapkritį Klaipėdos apygardos teismas 37 metų V. V. pripažino kaltu ir nuteisė už tai, kad šis ėmėsi komercinės veiklos, neturėdamas jai reikalingos licencijos.

Už negalią prekybą psichotropiniais vaistais vyrui buvo skirtas laisvės apribojimas vieneriems metams ir trims mėnesiams, įpareigojant nuteistąjį per vienerių metų laikotarpį neatlygintinai išdirbti 130 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais.

Taip pat teismas V. V. skyrė 15 tūkst. 64 eurų baudą bei išieškojo turto už 3409 eurus.

Teismas nustatė, kad nuo 2015 metų rugpjūčio iki 2017 metų sausio V. V. prisistatinėdamas svetimais vardais bei pasinaudodamas siuntų tarnybų paslaugomis į įvairias pasaulio valstybes išsiuntė ne mažiau kaip 2290 pašto siuntų su 85 tūkst. 122 tabletėmis.

V. V. taip pat pripažintas kaltu ir nuteistas už tai, kad neteisėtai laikė ir siuntė labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų turėdamas tikslą jas parduoti, o dalį šių medžiagų tuo pačiu tikslu neteisėtai įgijo bei neturėdamas leidimo, visas psichotropines medžiagas gabeno per Lietuvos valstybės sieną.

„Asmuo teigė, kad tikslas buvo papildomas uždarbis, norėjo pagerinti savo finansinę padėtį. Apklausų metu jis teigė, jog manė, kad pardavinėja vitaminus“, – penktadienį BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė.

Šį Klaipėdos apygardos teismo sprendimą apskundė prokurorė. Ji skunde prašė V. V. skirti dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

Prokurorė skunde sakė, kad pirmosios instancijos teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą ir neteisingai skyrė per švelnią bausmę.

Ji teigė, kad V. V. jau buvo įvykdęs kitas dvi nusikalstamas veikas, taip pat keletą kartų jis baustas administracinėmis bausmėmis už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, o vėliau ėmėsi komercinės veiklos, neturėdamas  tam licencijos, šia veikla užsiėmė apie pusantrų metų. Anot prokurorės, tai neigiamai charakterizuoja vyrą.

Nors, kaip pažymėjo pirmos instancijos teismas, šiomis nusikalstamomis veikomis realiai jokia žala žmonėms nebuvo padaryta, nes dalis siuntų grįžo kaip neįteiktos, o kita dalis buvo sulaikyta pašte, vis dėlto, prokurorės nuomone, tai neturėtų būti laikoma išimtine aplinkybe, sudarančia pagrindą skirti V. V. švelnesnę bausmę nei numatyta įstatyme.

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjęs prokurorės skundą trečiadienį sugriežtino bausmę. V. V. skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS