Dingo literatūros vakarai Pereiti į pagrindinį turinį

Dingo literatūros vakarai

2013-08-19 02:00
Tarp populiariausių – knygos vaikams ir mafijos istorija
Tarp populiariausių – knygos vaikams ir mafijos istorija / Scanpix nuotr.

Dingo literatūros vakarai

Manau, kad mūsų mieste vykstančios šventės išsisėmė – nebėra prasmės, idėjos. Pagrindiniai renginiai – koncertai, ir viskas. O kur poetai, literatūra? Gaila, kad nerengiami jūreivių literatūriniai vakarai. Nereikėtų nieko samdyti – knygas patys atsineštume. Bet atrodo, kad tie renginiai, kuriems surengti nereikia pinigų, niekam ir nereikalingi, niekas jų neorganizuoja, nes, matyt, niekas nenubyra. Kažkaip visa prasmė eina šalia. Visi kažko ieško, laukia ir nieko nėra.

Ipolitas

Šaligatvis netinkamas eiti

Mėgstu pasivaikščioti, be to, gyvenu miesto centre, todėl dažniausiai visų reikalų tvarkyti išsiruošiu pėsčia. Paskutinė mano kelionė iki didžiausio prekybos centro paliko slogų įspūdį. Ėjau kairiąja gatvės puse. Nuo pat Taikos prospekto ir Sausio 15-osios gatvės sankryžos šaligatvis išdaužytas, kaip po karo. Tik raudonomis trinkelėmis dviratininkams išklotas takas – lygus ir patogus, o pėstieji saugesni eidami žole nei tokiu šaligatviu. Toliau – dar geriau, maždaug nuo "Technoramos" baigiasi ir dviračių takas. Šaligatvis čia, ko gero, tebėra tas pats, kurį paklojo dar praėjusio šimtmečio antroje pusėje. Gėda dėl to Klaipėdai, o žmonėms labai nepatogu.

Sofija

Kaimynus suvienija šventės

Sendvario seniūnija surengė šventę, kurioje visi jautėsi laukiami ir savi. Taip ir gimsta artimi kaimyniški santykiai tarp gyventojų. Bendra užstalė, bendras linksmumas padeda susipažinti, o kai žmonės būna smagiai pabendravę, paskui ir bėdos prispausti lengviau reikalus sprendžia. Raginčiau ir kitas bendruomenes drauge švęsti. Miestiečiai irgi galėtų ką nors panašaus sugalvoti.

Monika

Projektuotojai turėtų pagalvoti

Klaipėda – uostamiestis, o tai reiškia, kad reprezentuojantis mūsų šalį užsienio jūreivių bei laivais atplaukiančių žmonių akyse. Todėl projektuodami naujus pastatus bei miesto užstatymą architektai turėtų labai pagalvoti, ne tik apie kiekvieną pastatą, bet ir apie tai, kaip jie įsikomponuos į gatvės vaizdą. Mano manymu, kažkur netoli "Arenos" tiktų pastatyti naująjį Muzikinį teatrą. Arčiau Taikos prospekto tiktų savivaldybės pastatas. Manau, miesto veido formuotojai turėtų šioje vietoje turėti lemiamą balsą. Taip būtų suderinti nauda ir patogumas.

Ipolitas

Grafičiai galėtų papuošti miestą

Nesuprantu, kodėl visi puola grafitininkus? Man asmeniškai visai patinka taip papuoštas miestas. Aišku, yra vietų, kur peckioti nederėtų, tačiau ant baisesnių pastatų nupaišyti kūriniai puikiai juos pagyvina. Eidama namo kartais pagalvoju, kiek savivaldybė sutaupytų pinigų, leidusi prastesnės būklės namų sienas ar betoninius užtvarus papuošti piešiniais. Nereikėtų lėšų nei dažymui, nei sienų valymui. O ir patiems grafitininkams leidžiamas vaisius būtų ne toks saldus. Kad ir kaip pažiūrėsime, tai yra savotiškas menas, o pikčiurnoms, kuriems net specialiai užsakytas piešinys yra viešosios tvarkos pažeidimas, reikėtų aplankyti kokią nors užsienio meno galeriją. Kas čia žino, gal ir pas mus pasaulinio lygio talentas slepiasi?

Kristina

Sudužęs butelis skleidė smarvę

Aną dieną prekybos centre pietinėje miesto pusėje kažkas sudaužė butelį alaus. Stebėjau situaciją ir negalėjau atsistebėti – ne viena pardavėja praėjo pro šalį ir net galvos nepasuko į tą pusę. Dvokas pasklido, padai kibo prie lipnių grindų, tačiau niekas neskubėjo pavalyti išsiliejusio gėrimo. Panašios situacijos kurioje nors Skandinavijos šalyje ar Amerikoje neįsivaizduočiau. Būtų jau po kelių akimirkų visi pėdsakai panaikinti. Kada mes realiai tapsime europiečiais, o ne tik deklaruosime tokie esą?

Karina

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų