Gegužės 13-ąją buvo minima meilės deivės Mildos diena. Taip sako kai kurie etnologai, mūsų praeities tyrinėtojai. Mūsų protėviai garbino gamtą, jos reiškinius ir dangaus kūnus. Turbūt gerai, kad tokių žinių randama, neblogai, kad prisimenama ar išmąstoma, kam galėjo melstis senovės lietuviai. Bet juk visa tai sukūrė Dievas, kurį mes tikime, jis yra kūrėjas visko ir pačių mūsų. Pagonybės laikais lietuviai nepažinojo tikrojo Dievo, todėl ir lenkėsi gamtai.
Skaitytoja
Abortas – kraštutiniu atveju
Pastarosiomis dienomis plačiai aptarinėjamas noras įstatymu įteisinti nemokamą kontracepciją. Kai nežinau, kaip vertinti kokį reiškinį, bandau domėtis, kokia yra Katalikų bažnyčios nuostata. Vyskupų konferencijos dalyviai nepritaria tokiam sprendimui. Esu skaičiusi, kad vos po dešimties dienų nuo užsimezgimo būsimo kūdikio širdelė jau plaka kaip suaugusio žmogaus, o bene po trijų savaičių ima formuotis smegenys. Todėl abortas yra žmogžudystė. Užjaučiu moteris, kurios priverstos apsispręsti negimdyti. Esu girdėjusi, kad kai kurios moterys dėl aborto net suserga depresija. Dėkoju likimui, kad man neteko nieko panašaus patirti. Manau, abortas – pati kraštutiniausia priemonė.
Klaipėdietė
Renginys priminė vaikystę
Matau, kad „Karšto telefono“ rubrikoje žmonės dažniausiai kuo nors piktinasi. Aš noriu pagirti mūsų miesto etnocentro darbuotojus. Antradienį vakare dalyvavau tradicinių giedojimų vakare „Mojavos – giedokime ir dainuokime drauge“. Tai buvo į vaikystės ir jaunystės dienas nukėlęs renginys. Prisiminiau, kaip su mama ir močiute gegužės mėnesį ant kalnelio prie koplytėlės melsdavomės ir giedodavome. Kunigas Saulius Stumbra labai įdomiai papasakojo, kaip gimė ši tradicija, net daugiau nei prieš šimtmetį švenčiausiosios Mergelės Marijos skulptūrėlę atsivežė viena Marijos Taikos Karalienės parapijos liaudiškojo giedojimo ansamblio narė. O labiausiai man patiko, kad ne tik giesmės buvo giedamos, bet ir liaudies dainos, apie kurias pasakojo tradicinių dainų klubo vadovė Rūta Vildžiūnienė.
Irena
Naujausi komentarai