Padėtas taškas Anykščių tragedijos byloje: viešbučio baseine mažylė nuskendo pati | KaunoDiena.lt

PADĖTAS TAŠKAS ANYKŠČIŲ TRAGEDIJOS BYLOJE: VIEŠBUČIO BASEINE MAŽYLĖ NUSKENDO PATI

  • 2

Prokuratūra antradienį pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą dėl pernai Anykščių viešbučio baseine nuskendusios mergaitės.

„Įvertinęs visus tyrimo metu surinktus duomenis ir konstatavęs, kad vaiko mirtis nesusijusi su kitų asmenų neteisėtais ar nusikalstamais veiksmais jo atžvilgiu, ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą jį nutraukti“, – rašoma pranešime.

Nelaimė viename Anykščių viešbutyje įvyko pernai, lapkričio 5 dieną. Prieš pat vidurdienį viešbučio SPA centre, sūkuriniame baseine po vandeniu pastebėta panirusi mažametė mergaitė.

Iškeltą iš vandens vaiką imta gaivinti, per kelias minutes atskubėjo greitosios medicininės pagalbos ekipažas, vėliau mažametė išvežta į ligoninę, tačiau ten konstatuota jos mirtis. Teismo medicinos ekspertizės išvadose konstatuota, kad vaikas paskendo.

Mergaitės mirties aplinkybėms nustatyti buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu apklausti įvykio liudytojai, peržiūrėta baseine įrengtų vaizdo kamerų nufilmuota medžiaga, išnagrinėtos ekspertų išvados.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, mažametė į viešbučio SPA buvo atėjusi su motina ir dviem vyresniais broliais. Nemokanti plaukti mergaitė visą laiką buvo apsivilkusi pripučiamą liemenę, tačiau vėliau, niekam nepastebėjus, ją nusivilko, įlipo į sūkurinį baseiną ir paniro po vandeniu. Vaiko kūnas baseino dugne buvo pastebėtas po trijų minučių.

Prokuratūros teigimu, mažametės motina buvo supažindinta su viešbučio vidaus tvarkos taisyklėmis. Pagal jas visišką atsakomybę už viešbutyje gyvenančių vaikų iki 16 metų ir neįgalių asmenų sveikatą, saugumą, tinkamą elgesį, šių taisyklių laikymąsi prisiima tėvai arba juos lydintys pilnamečiai asmenys. Vaikai iki 16 metų ir neįgalūs asmenys į baseiną įleidžiami tik lydimi juos prižiūrinčių pilnamečių asmenų, kurie atsako už jų saugumą ir gyvybę.

„Byloje surinkta informacija leidžia manyti, kad šis tragiškas įvykis vertintinas kaip nelaimingas atsitikimas“, – sakė Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

tai

aišku kad pati nuskendo, negi kas kitas už ją nuskęs...

DIEDUKAS

ATA MAŽYLĘ.DIEVULIS PASIĖMĖ TAVE.BET KUR BUVO MOČIA,TELEFONU LOJO ,KAD VAIKO NEMATĖ,AR NELABAI REIKALINGA BUVO...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS